WWW Szkoły | WWW Biblioteki szkolnej

Internat przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu

ul. Armii Krajowej 8a/1

tel. (024) 275 - 25 - 12

INFORMACJE OGÓLNE

AKTUALNOŚCI

 

 

   Strona główna

Galeria rok szkolny 2017/2018

 

 

**************************  

 „…A lato przyszło pieszo - 
Już łąki nim się cieszą 
I stoją całe w kwiatach 
Na powitanie lata.”

Jan Brzechwa

**************************  

Gala finałowa „ Mistrz Savoir Vivre”

23 maja 2018r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się gala finałowa II Powiatowego Konkursu Plastyczno –Wiedzowo -Multimedialnego „Mistrz savoir vivre”, którego organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. W programie uroczystości znalazł się wykładWzorce dobrego zachowania”, który wygłosił dr Marcin Lutomierski. Kolejnym punktem gali było wręczenie nagród i wyróżnień. Mistrzyniami w kategorii plastycznej zostały reprezentantki naszego internatu: Weronika Ręczkowska i Patrycja Maciejewska. Natomiast Wiktoria Pomianowska, Kamila Szczech i Ewelina Ronowicz otrzymały tytuł wicemistrza w kategorii wiedzowej. Ponadto wśród wyróżnionych osób znalazły się: Justyna Watkowska, Magdalena Elwertowska, Karolina Lazarowska, Zuzanna Pruśkiewicz i Monika Kalinowska, która otrzymała specjalne wyróżnienie za udział we wszystkich kategoriach konkursowych. Na koniec był pokaz sukien ślubnych i wieczorowych przygotowanych przez projektantkę Magdalenę Carter. W rolę modelki wcieliła się m.in. Weronika Ręczkowska.    
**************************  

Zapraszamy na Dzień Otwarty

17 maja 2018 r.

Już wkrótce, 22.05.18r. w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbędzie się Dzień Otwarty. Młodzież z okolicznych szkół będzie miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej placówki. Będzie można zwiedzić budynek szkoły i internatu. Serdecznie zapraszamy!

**************************  

Z wizytą u projektantki Magdaleny Carter

14 maja 2018 r. w związku z konkursem zorganizowanym przez  Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu odbył się wyjazd do Płocka do pracowni projektantki Magdaleny Carter. Każda z dziewcząt, która wystąpi w roli modelki na gali podsumowującej zmagania konkursowe, została ubrana przez panią Magdę w zaprojektowany przez nią strój. Weronika Ręczkowska i Paulina Opalska prezentowały się przepięknie w sukniach ślubnych. 

**************************  

Pożegnanie Absolwentów

27 marca 2018r.

„Tyle z życia dziś masz, ile sam pozwolisz życiu sobie dać” - takie słowa przyświecały tegorocznej uroczystości pożegnania absolwentów w internacie. Gościliśmy w tym dniu m.in. dyrektora ZS nr 1 pana Piotra Tyndorfa, wicedyrektora pana Mariusza Chmielewicza, dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu panią Renatę Przybyłowską, dyrektora Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie panią Ninę Gąsiorowską, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rościszewie panią Ilonę Szmyt, prezesa TKKF „Kubuś” pana Jakuba Grodzickiego. Tradycyjnie była ciekawa część artystyczna, podziękowania, upominki, nagrody, pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia. Listy pochwalne skierowane do rodziców otrzymali: Joanna Grabowska, Julia Obczyńska, Justyna Kikolska, Andżelika Kaczmarczyk, Aleksandra Kozłowska, Ewelina Ronowicz i Mateusz Benkie. Zaszczytny tytuł Absolwentki i Absolwenta 2018 przypadł Karolinie Skolasińskiej i Mateuszowi Słomskiemu.

**************************  

Spotkanie z projektantką mody, casting

26 marca 2018 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu uczestniczyliśmy w spotkaniu z projektantką mody panią Magdaleną Carter, która opowiadała o swojej pracy, a także o trendach w modzie i modowych wpadkach Polek. Jednak głównym punktem spotkania był casting do pokazu mody, który odbędzie się w maju.  Nasz internat będą na nim  reprezentowały: Paulina Opalska, Weronika Ręczkowska i Patrycja Maciejewska.

**************************  

Konkurs „Dyskretny urok elegancji” II etap

19 marca 2018 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu odbył się drugi etap II Powiatowego konkursu plastyczno-wiedzowego „Dyskretny urok elegancji” o tytuł mistrza savoir vivre. Polegał on na wylosowaniu jednego z 90 pytań. Zadaniem 3 – osobowych zespołów było udzielenie odpowiedzi na pytania z zakresu zasad dobrego wychowania. Liczyła się nie tylko poprawna odpowiedz, ale także kultura słowa. Czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone 23 maja podczas gali finałowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

**************************  

Dzień Kobiet

8 marca 2018 r. w internacie chłopcy uczcili święto „żeńskiej części globu ziemskiego”. Złożyli życzenia wychowawczyniom oraz wszystkim dziewczynom. Były też upominki, które dziewczęta z dumą prezentują na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

**************************  

Konkurs „Dyskretny urok elegancji” I etap

28 lutego 2018 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu odbył się pierwszy etap II Powiatowego konkursu plastyczno-wiedzowego „Dyskretny urok elegancji” o tytuł mistrza savoir vivre. Z naszego internatu wzięło udział 9 osób tworzących 3 zespoły. Każdy z nich miał za zadanie przygotować pracę plastyczną o tematyce „Elegancja na co dzień i od święta”.

**************************  

Byliśmy w telewizji

21 lutego 2018 r. odbył się wyjazd do Warszawy. Podczas wycieczki m.in. uczestniczyliśmy w nagraniu programu telewizyjnego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w telewizji Polsat. Była to niecodzienna okazja do  podziwiania  na żywo znanych osób i zrobienia sobie z nimi pamiątkowych zdjęć.

**************************  

Zajęcia plastyczne w OPP

19 lutego 2018 r. dziewczęta z internatu uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu pod kierunkiem pani Marii Jagodzińskiej. Podczas zajęć powstały piękne kartki wielkanocne.

**************************  

Targi Edukacyjne w LO

15 lutego 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyły XIV Targi Edukacyjne, na których byli obecni m.in. wychowankowie internatu. Młodzież z powiatu sierpeckiego mogła zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną i porozmawiać z przedstawicielami wyższych uczelni i szkół policealnych. 

**************************  

Walentynki

14 lutego 2018r. obchodziliśmy w internacie Walentynki. Jak co roku została wybrana Walentynkowa Para. Zaszczytny tytuł Walentynki i Walentego 2018 otrzymali Ewelina Ronowicz i Darek Sulkowski.

**************************  

Spotkanie z Michałem Wiśniewskim

12 lutego 2018r. mieliśmy okazję uczestniczyć w Podwieczorku z Michałem Wiśniewskim- charyzmatycznym liderem grupy Ich Troje. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

**************************  

Warsztaty prawne w internacie

7 lutego 2018r. gościliśmy w internacie radcę prawnego, mediatora z kancelarii „Leks” w Lipnie panią Katarzynę Skarżyńską. Pani prawnik poprowadziła zajęcia warsztatowe dotyczące zawodów prawniczych, mediacji, postępowania sądowego oraz przebiegu procesu sądowego. Zajęcia przebiegły w miłej i zarazem twórczej atmosferze.

**************************  

Młodzież internacka na dniu bezpieczeństwa w przedszkolu

6 lutego 2018r. wychowankowie internatu pomagali przedszkolakom w Studzieńcu utrwalić wiedzę dotyczącą bezpiecznych zachowań w czasie zabaw domowych, w przedszkolu i na placu zabaw. Dzieci uczyły się prawidłowych nawyków pomocnych w sytuacji zagrożenia. Poznały i utrwaliły znaczenie podstawowych znaków drogowych, ćwiczyły umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz wezwania pogotowia ratunkowego.

**************************  

Spektakl „Zamknij oczy, nic nie widać”

5 lutego 2018r. odbyło się wyjście do CKiSz na spektakl grupy teatralnej „Złodzieje Oklasków” pt. „Zamknij oczy, nic nie widać”. Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania na scenie dwóch osób, które na co dzień mieszkają w internacie: Karoliny Mitak i Mateusza Słomskiego.

**************************  

Spotkanie opłatkowe w internacie

20 grudnia 2017r. w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem zaproszonych gości, m.in. dyrektora ZS nr 1 pana Piotra Tyndorfa, wicedyrektora ZS nr 1 pana Mariusza Chmielewicza, dyrektora OPP pani Renaty Przybyłowskiej.  Po jasełkach wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej wieczerzy. Następnie rozstrzygnięto konkurs na ozdobę choinkową. Nagrodzono następujące osoby: Dariusz Walter, Piotr Lędziński, Zuzanna Pruśkiewicz, Magdalena Czajkowska, Agata Rydzyńska, Daria Lewandowska i Weronika Ręczkowska. Na koniec przy dźwiękach kolęd z pomocą Mikołaja młodzież obdarowała się przygotowanymi wcześniej upominkami.

**************************  

VI Sierpecki Dzień Wolontariatu

9 grudnia 2017r. nasi wychowankowie wzięli udział VI Sierpeckim Dniu Wolontariatu w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Celem spotkania było podsumowania działalności wolontariackiej za miniony rok kalendarzowy.   

**************************  

Mikołajkowy wyjazd do Rościszewa

7 grudnia 2017r. grupa młodzieży z internatu zorganizowała program mikołajkowy dla dzieci. Spotkanie odbyło się  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rościszewie. Przygotowano moc atrakcji, m.in. zabawy, konkursy, tańce w kole oraz spotkanie z Mikołajem.

**************************  

Mikołajki w Studzieńcu

6 grudnia 2017r. skorzystaliśmy z zaproszenia i wzięliśmy udział w wieczorze karaoke w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu. Młodzież z obu internatów bardzo szybko się zintegrowała i wspólnie zaśpiewała kilka piosenek, w tym także kolęd. Były również odwiedziny w pokojach i gra w bilard. Wychowankowie bardzo miło spędzili czas. Dzięki temu spotkaniu można było także poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

**************************  

Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą"

4 grudnia 2017r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu  odbyła się gala finałowa konkursu plastycznego, na której laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Patronat nad konkursem objęli: Jan Laskowski – Starosta Sierpecki, Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpc, ks. Tomasz Kadziński – Proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbe, Instytut Jana Pawła II w Warszawie. Swoje prace zgłosiło 15 wychowanków internatu: Ewelina Zawadzka, Weronika Ręczkowska, Kamila Szczech, Wiktoria Pomianowska, Sandra Głowacka Paulina Gawęda, Magdalena Malinowska, Paulina Grochocka, Bartek Polowiec, Sebastian Potyrała, Dariusz Sulkowski, Kamil Kowalewski, Bartek Karolewski, Wiktoria Sobczak oraz Wojciech Woźniak, który otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

**************************  

Pierwszy śnieg!!!

1 grudnia 2017r.

Spadł pierwszy śnieg i zrobiło się nieco chłodniej, a przed internatem stanął piękny bałwan. Teraz już tylko zostaje nam czekać na piękne Święta…

**************************  

Andrzejki

30 listopada 2017r.

Tradycyjnie dzień św. Andrzeja w internacie upłynął pod znakiem wróżb. Naszą świetlicę chwilowo wypełnił półmrok, a w powietrzu unosił się  zapach kadzidełek. I choć wszyscy potraktowali to święto z przymrużeniem oka, bardzo chętnie brali udział w przygotowanych zabawach. Dodatkowo został rozstrzygnięty andrzejkowy konkurs na zgromadzenie jak największej ilości przysłów andrzejkowych. Dyplomy i nagrody otrzymały: Wiktoria Pomianowska, Sandra Głowacka, Kamila Szczech, Wiktoria Sobczak, Aleksandra Kozłowska i Andżelika Kaczmarczyk.

**************************  

Andrzejkowy wyjazd

30 listopada 2017r. grupa wychowanków internatu udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rościszewie, gdzie zaprezentowała dzieciom program andrzejkowy. Dziewczęta przebrane za wróżki i czarownice zachęcały do wróżb i zabaw.
**************************  

Pokaz AVON

18 listopada 2017r. nasze wychowanki uczestniczyły w pokazie firmy AVON. Spotkanie odbyło się w świetlicy internatu. Dziewczęta mogły przetestować nowe kosmetyki i wykonać darmowy makijaż. Organizatorki pokazu przygotowały dla naszych wychowanek wiele atrakcji, m.in. upominki i próbki kosmetyków.

**************************  

Pogadanka z policjantami

6 listopada 2017r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu asp.szt. Markiem Biegańskim i st.asp. Markiem Pawłowskim. Pogadanka dotyczyła głównie wykroczeń wśród młodzieży i odpowiedzialności karnej. Poruszono też temat cyberprzemocy, dopalaczy i innych używek. Panowie opowiedzieli także o wymogach dla kandydatów do służby w Policji.

**************************  

Próbna ewakuacja

2 listopada 2017r. w internacie odbyła się próbna ewakuacja. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Cała akcja przebiegła szybko i sprawnie.

**************************  

Pogadanka o bezpieczeństwie z udziałem przedstawiciela PSP

24 października 2017r. odbyła się pogadanka z kpt. Wojciechem Witkowskim. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie mieszkający pierwszy rok w internacie. Poruszono m.in. kwestię właściwego zachowania się w obliczu zagrożenia, zagadnienia związane z przepisami przeciwpożarowymi oraz  codzienną pracą strażaków.

**************************  

Spotkanie z prof. J. Bralczykiem

23 października 2017r. mieliśmy okazję uczestniczyć w podwieczorku z Jerzym Bralczykiem polskim językoznawcą, profesorem nauk humanistycznych, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

**************************  

Pokaz mody Ewy Szabatin

19 października 2017r. byliśmy  na Gali Otwarcia Instytutu Urody Abacosun w Sierpcu, a jednocześnie na trzecich urodzinach Studia Figura znanego z zabiegów upiększających i relaksacyjnych. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Gościem specjalnym była Ewa Szabatin, która poprowadziła pokaz swojej kolekcji modowej. Można było także wykonać darmowy makijaż i skorzystać z wielu rabatów.

**************************  

Zajęcia w OPP

18 października 2017r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej młodzież uczestniczyła w zajęciach plastycznych, które poprowadziła pani Maria Jagodzińska.  Na zwykłych słoikach powstały piękne motywy ozdobne.

**************************  

Konkurs Eko-Moda

17 października 2017r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się gala finałowa konkursu Eko-Moda. Z Zespołu Szkół nr 1 wzięło udział 10 osób. Wszyscy są jednocześnie wychowankami internatu. Każdy uczestnik przygotował i zaprezentował strój wykonany z materiałów przygotowanych do recyklingu. Jury konkursowe doceniło zmagania uczniów „Mechanika” i przyznało im 1 miejsce w kategorii grupowej szkół ponadgimnazjalnych. W nagrodę nasza placówka otrzymała projektor. Ponadto Wiktoria Pomianowska zajęła 3 miejsce w kategorii indywidualnej i także otrzymała nagrodę – tablet. Uczniów wspierały i przygotowały wychowawczynie internatu.

**************************  

Chwilę przed konkursem

17 października 2017r.

Oto kilka zdjęć zrobionych na chwilę przed prezentacją naszej Eko-Mody na scenie w Centrum Kultury i Sztuki.

**************************  

Wielkie przygotowania do konkursu

12 października 2017r.

Ostatnie dni były dla nas pracowite i upłynęły pod znakiem przygotowań do konkursu Eko-Moda. Nasze wychowawczynie zamieniły się chwilowo w kreatorki mody, krawcowe i projektantki. :-) Wspólnymi siłami przygotowaliśmy 10 strojów, które powstały z takich materiałów jak: folia, szary papier, tektura, krepina, płyty cd, drut, taśma kasetowa, gazety itp. Zużyliśmy przy tym dziesiątki metrów taśmy klejącej i setki zszywek. Efekty są zadowalające i z niecierpliwością czekamy na konkurs!  

**************************  

Dzień Edukacji Narodowej

10 września 2017r.

Mimo, że do Dnia Edukacji Narodowej zostało kilka dni, jesteśmy już po uroczystości. W naszej świetlicy odbyła się akademia. Młodzież podziękowała pani kierownik oraz wychowawcom za codzienną pracę i życzyła pomyślności, spokoju, cierpliwości, uśmiechu,  a także zadowolenia z własnej pracy, uznania i dużo optymizmu. Wychowankowie przygotowali też piękne upominki, a na koniec odśpiewano „100 lat”.

**************************  

Dzień Chłopaka

Życie mężczyzny jest ufarbowane na kolor jego wyobraźni. M. Aureliusz

28 września 2017r.

Dzień Chłopaka to jedno z ważniejszych świąt obchodzonych w internacie. Co roku chłopcy mogą liczyć na piękne życzenia i upominki.

Panowie, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

**************************  

Zajęcia integracyjne z gośćmi z zagranicy

26 września 2017r.

Do naszego internatu zawitali goście z Gruzji, Indonezji i Meksyku. Natia, Victor i Brian wzięli udział w naszych zajęciach integracyjnych. Wspólne zabawy, gry i rozmowy dla wszystkich uczestników spotkania stały się pretekstem do nawiązania nowych znajomości.  Ponadto dla młodzieży internackiej była to okazja, by sprawdzić swoje umiejętności językowe. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

**************************  

Podwieczorek z Arturem Barcisiem

25 września 2017r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z Arturem Barcisiem - aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym i dubbingowym, reżyserem. Podwieczorek z artystą odbył się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

**************************  

Otrzęsinki już za nami!

20 września 2017r. na naszą piracką wyspę trafili nowi przybysze. Musieli się jednak trochę natrudzić w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach. Wybrano piracką parę, która otrzymała nagrody. Piratką i Piratem 2017 zostali Sandra Głowacka i Piotr Lędziński. Była również dyskoteka i słodkie przekąski. Tak oto oficjalnie przyjęliśmy uczniów klas pierwszych do społeczności internackiej.

**************************  
   
 

szablony