WWW Szkoły | WWW Biblioteki szkolnej

Internat przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu

ul. Armii Krajowej 8a/1

tel. (024) 275 - 25 - 12

INFORMACJE OGÓLNE

AKTUALNOŚCI

 

 

   Strona główna

Galeria rok szkolny 2014/2015

 

 

**************************  

Koncert w CKiSz

23 czerwca 2015r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się koncert podsumowujący rok szkolny 2014/2015 zorganizowany przez uczniów i pedagogów  Państwowej Szkoły Muzycznej im. Marcina Kamińskiego. Nie mogło nas tam zabraknąć, tym bardziej, że wśród występujących na scenie znalazła się nasza wychowanka Paulina Fafińska. To już niestety ostatnie wyjście młodzieży internackiej w tym roku szkolnym. Wierzymy, że kolejny rok przyniesie wiele ciekawych wydarzeń, którymi z pewnością się pochwalimy. Do zobaczenia we wrześniu!

**************************  

Podwieczorek z Jackiem Wójcickim

2 czerwca 2015r. uczestniczyliśmy w podwieczorku z artystą Jackiem Wójcickim w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Ten lubiany i wszechstronnie uzdolniony aktor i piosenkarz zaprezentował kilka znanych utworów, ale także jeden utwór ze swojej najnowszej płyty „Zaklinam czas”.

**************************  

Finał konkursu plastyczno-recytatorskiego w OPP

28 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom powiatowego konkursu plastyczno-recytatorskiego „Rwane prosto z krzaka czyli poezja ks. Jana Twardowskiego” –XI edycja „Świat w oczach dziecka”. Organizatorem konkursu było Ognisko Pracy Pozaszkolnej. W kategorii recytacja internat reprezentowała Ewelina Brzezińska, natomiast w kategorii plastyka Ewelina Ronowicz i Sylwia Bartczakowska. Wśród nagrodzonych osób znalazła się Ewelina Ronowicz, która zajęła III miejsce.

**************************  

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 21-22 maja 2015r. odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Uczestnikami wycieczki byli m.in. wychowankowie internatu. Uczniowie wrócili z bagażem miłych wspomnień.  Udało się zrealizować wszystkie punkty programu. Młodzież m.in. zwiedziła Akwarium Gdyńskie, był rejs statkiem i oczywiście spacer po sopockim molo.

**************************  

50 lat Sierpeckich Sportów Siłowych - wystawa

22 kwietnia 2015r. odbyło się wyjście do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie zorganizowano wystawę przedstawiającą osiągnięcia Sierpczan w sportach siłowych.

**************************  

Zajęcia dla dzieci w przedszkolu

17 kwietnia 2015r. wychowankowie internatu przygotowali i przeprowadzili zajęcia związane z bezpieczeństwem dla dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola w Studzieńcu. Młodzież między innymi uczyła dzieci jak się zachować w razie niebezpieczeństwa (pożaru, wypadku, porwania). Przedszkolaki nauczyły się w jaki sposób wezwać pomoc. Nauczyły się także podstawowych numerów alarmowych. Były również gry i zabawy sprawnościowe, co przyniosło wszystkim dużo radości.

**************************  

Nasz rzeźbiarz Mateusz Cywiński

16 kwietnia 2015r.

Mateusz Cywiński to wychowanek naszego internatu, który odkrył w sobie zamiłowanie do rzeźby w drewnie. Sam projektuje i wykonuje swoje prace, które prezentuje i opisuje na blogu: http://mrwoodmcc.blogspot.com, gdzie dowiadujemy się, że oprócz talentu potrzebna jest wytrwałość, bo początki bywają trudne. Efektem jego prac są m.in. drewniane nutki, zajączki, podkowy a także jabłka. Te ostatnie Mateusz zaprojektował na specjalną okazję-pożegnanie internackich absolwentów. Każdy tegoroczny maturzysta otrzymał takie drewniane jabłko jako pamiątkę od młodszych kolegów i koleżanek. Doceniając talent i wysiłek Mateusza kierownik internatu pani Anna Chmielewicz oficjalnie podziękowała  wychowankowi w trakcie uroczystości. Zachęcamy do śledzenia postępów Mateusza i życzymy mu sukcesów.

**************************  

Pożegnanie Absolwentów

14 kwietnia 2015r. pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Wśród zaproszonych gości zasiadł m.in. dyrektor ZS nr 1 pan Piotr Tyndorf oraz wicedyrektor pan Mariusz Chmielewicz. Uroczystość rozpoczęła się zabawną częścią artystyczną przygotowaną przez młodszych wychowanków. Było to spotkanie pełne wzruszeń, uśmiechu, dobrych życzeń i podziękowań. Wszyscy absolwenci z rąk kierownika internatu pani Anny Chmielewicz otrzymali dyplomy i upominki a osoby najbardziej angażujące się w życie internatu dodatkowo zostały wyróżnione pięknymi prezentami. Spośród maturzystów wybrano najsympatyczniejsze osoby, które otrzymały maskotki. Są to Kasia Osmólska i Tomek Asztemborski.  Niespodzianką okazał się koncert zespołu muzycznego Inter, który tworzą głównie tegoroczni Absolwenci. Uroczystość zakończyła się degustacją tortu i pamiątkowymi zdjęciami.

**************************  

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

13 kwietnia 2015r. rozstrzygnięto internacki konkurs plastyczny „Wielkanocna Kartka”. Nagrodzono cztery osoby. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Szymańska, drugie Paulina Schodowska, trzecie Ewelina Ronowicz, czwarte Aleksandra Józwiak. Nagrodzone prace wyróżniają się pomysłowością, oryginalnością i estetyką. Wszystkie dziewczyny otrzymały dyplomy oraz upominki.

**************************  

Drugie Warcabowe Grand Prix Sierpca

9 kwietnia 2015r. w świetlicy naszego internatu odbył się drugi turniej II  Grand Prix w warcabach 100 polowych pod patronatem Starosty Sierpeckiego pana Jana Laskowskiego. Internat reprezentowali: Ewelina Ronowicz i Paweł Witkowski. Organizatorem było Ognisko TKKF „Kubuś”.

**************************  

„Puste Noce” w CKiSz

30 marca 2015r. wychowankowie internatu uczestniczyli w projekcji filmu dokumentalnego oraz koncercie „Puste Noce” Witolda Brody w Centrum Kultury i Sztuki.

**************************  

Wieczór wspomnień o Janie Pawle II

26 marca 2015r. w internacie odbył się wieczór wspomnień wielkiego Polaka, wielkiego papieża Jana Pawła II z okazji dziesiątej rocznicy śmierci i pierwszej rocznicy kanonizacji. Młodzież rozważała wydarzenia kształtujące osobowość Karola Wojtyły a także przybliżyła sylwetki ludzi, których spotykał na swojej drodze. Wspominano najważniejsze i najbardziej wzruszające chwile pontyfikatu, który na zawsze wpisał się w historię ojczyzny i świata.

**************************  

Internat w nowym wydaniu

19 marca 2015r.

Oto nasze internackie pomieszczenia w nowej odsłonie. To za sprawą nowego wyposażenia. Mamy nowe szafy, stoły, krzesła, szafki wiszące, szafki nocne, lustra, wycieraczki, wieszaki, koce oraz poduszki i kołdry. W czasie wolnym od nauki można korzystać z telewizora, ze stołu do bilarda,  z sali komputerowej i stołu do tenisa. Od niedawna dodatkową atrakcją dla młodzieży jest gra stołowa Piłkarzyki.

**************************  

Dni Otwarte w PWSZ - wyjazd do Płocka

18 marca 2015r. tegoroczni maturzyści mieszkający w internacie uczestniczyli w Dniach Otwartych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. Zwiedzili trzy instytuty mieszczące się w różnych budynkach: Instytut Nauk Ekonomicznych i Informatyki, Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Instytut Nauk o Zdrowiu. Młodzież zwiedziła m.in. pracownię chemiczną, pediatrii i kosmetologii. Nasi przyszli absolwenci dowiedzieli się jakie specjalności i kierunki kształcenia oferuje uczelnia. Uczestniczyli także w krótkim wykładzie w Instytucie Nauk Ekonomicznych i Informatyki na temat: Tajemniczy kod.

**************************  

Spotkanie z panią Katarzyną Dul z okazji Dnia Kobiet

11 marca 2015r.

Dzień Kobiet stał się pretekstem do spotkania z trenerką Wellness, instruktorką fitness, fizjoterapeutką panią Katarzyną Dul. Pani Kasia na co dzień pracuje w stworzonym przez siebie klubie fitness. Tematem spotkania było m.in. zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i odporność organizmu. Dziewczęta z zainteresowaniem wysłuchały informacji, które na pewno będą pomocne w rozwijaniu nawyku dbałości o zdrowie i kondycję.

**************************  

Święto Kobiet


Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią.

Oscar Wild

Dzień Kobiet świętowaliśmy 9 marca 2015r. Męska część internatu przygotowała śmieszną kabaretową scenkę, były występy zespołu muzycznego oraz upominki i wspaniałe życzenia.

**************************  

Wielkanoc coraz bliżej - zajęcia plastyczne

5 marca 2015r. odbyły się zajęcia plastyczne, na których powstały wielkanocne stroiki. Wykonane prace ozdobią internackie pokoje.

**************************  

Akademia Zdrowia w internacie

3 marca 2015r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Akademii Zdrowia. Młodzież wysłuchała wykładu na temat zdrowego odżywiania. Przeprowadzono także Test Wellness z analizą składu ciała. Dzięki tej metodzie można sprawdzić: zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, procentową zawartość beztłuszczowej masy ciała, stopień nawodnienia organizmu oraz szybkość przemiany materii a także poznać wiek metaboliczny organizmu.

**************************  

II Warcabowe Grand Prix Sierpca

26 lutego 2015r.

W galerii artystycznej Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się pierwszy turniej II  Grand Prix w warcabach 100 polowych pod patronatem Starosty Sierpeckiego pana Jana Laskowskiego. Internat reprezentowały następujące osoby: Olga Kalkstein, Ewelina Ronowicz, Emilia Szymańska i Paweł Witkowski. Organizatorem było Ognisko TKKF „Kubuś”. Wśród nagrodzonych kobiet w pierwszym turnieju znalazła się wychowanka internatu Ewelina Ronowicz- II miejsce. Natomiast Paweł Witkowski zajął XIX miejsce. Gratulujemy!

**************************  

Goście z zagranicy

W dniach 22-27 lutego 2015r. gościliśmy w internacie przyjaciół z zagranicy. Tym razem odwiedzili nas goście z Ukrainy i Malezji. Takie wydarzenia zawsze stwarzają okazję do bliższego poznania kultury innego kraju, do sprawdzenia swoich umiejętności  posługiwania się językiem angielskim a także  pozwalają zawrzeć nowe przyjaźnie, które często pozostają na dłużej. Tak też było i w tym przypadku. W chwilach gdy bariera językowa okazywała się trudna do pokonania, wspólną nicią porozumienia stawała się muzyka.

**************************  

Wyjście do kina

19 lutego 2015r. wybraliśmy się na seans filmowy do kina Jutrzenka w Centrum Kultury i Sztuki. Obejrzeliśmy film pt. „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka.

**************************  

Karnawałowy koncert

17 lutego 2015

„Tańce różnych epok i narodów” – to tytuł koncertu przygotowanego przez uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. W Sierpcu, który się odbył w CKiSz w Sierpcu. M.in. wystąpiła wychowanka internatu Paulina Fafińska, która wykonała dwa utwory: Mazurka Fryderyka Chopina oraz Menueta G-dur Ludwiga Van Beethovena. Pozostali mieszkańcy internatu oklaskiwali te oraz inne występy z widowni.

**************************  

Walentynki

16 lutego 2015r. obchodziliśmy w internacie Walentynki. Tematem części artystycznej była oczywiście miłość. Młodzież przedstawiła osadzoną we współczesnych realiach historię Romea i Julii z elementami bajki o Kopciuszku. Ogłoszono także wyniki głosowania na Walentynkę i Walentego w obu grupach. Zaszczytne tytuły, które są wyrazem sympatii  otrzymali: Aleksandra Jackowska i Mateusz Skirzyński oraz Karolina Hajczuk i Darek Kikolski. Na koniec rozdano przygotowane wcześniej kartki walentynkowe.

**************************  

„W królestwie złotej rybki” – bal karnawałowy dla podopiecznych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu

11 lutego 2015r. w internacie odbył się bal karnawałowy dla dzieci objętych opieką przez Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka działający przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu. Współorganizatorami imprezy byli wychowankowie internatu, którzy przygotowali zabawy i konkurencje a także uczestniczyli w zabawach z dziećmi.

**************************  

Zajęcia integracyjne

10 lutego 2015r. w internacie odbyły się zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych. Wychowankowie wzięli udział w licznych zabawach grupowych, m.in. „Dyrygent”, "Lustra”, „Tocząca się opowieść”, „Spotkanie znanych osobistości”. Wszyscy uczestnicy zajęć wykazali się dużą kreatywnością i spontanicznością.

**************************  

Goście w czasie ferii

W dniach od 19 do 29 stycznia 2015 r. w murach internatu mieszkała grupa młodzieży . Byli to pływacy z Miejskiego Klubu Sportowego „Ochota” z Warszawy. Grupa liczyła 33 osoby, którymi opiekowało się dwóch trenerów. Goście w  czasie pobytu w naszej placówce korzystali także z posiłków w stołówce szkolnej.

**************************  

Przy wigilijnym stole…

17 grudnia 2014r. wraz z zaproszonymi gośćmi przeżywaliśmy przedsmak Świąt Bożego Narodzenia. Był to wyjątkowy wieczór, wypełniony dźwiękami kolęd, dobrym słowem i wzajemną życzliwością. Po pięknej części artystycznej podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Następnie obdarowaliśmy się przygotowanymi upominkami mikołajkowymi. Ponadto wszyscy wychowankowie otrzymali paczki ze słodyczami. W trakcie uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu na ozdobę choinkową. I miejsce zajęła Natalia Sikorska, II miejsce-Mateusz Cywiński, III miejsce Aleksandra Józwiak. Osoby te otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

**************************  

Pomiar składu ciała

11 grudnia 2014r. gościliśmy w internacie przedstawicielki Akademii Zdrowia w Sierpcu. Celem spotkania był szczegółowy pomiar składu ciała. Każdy mógł porównać swój wynik z optymalnymi wartościami. Po analizie pomiaru młodzież wysłuchała kilku informacji nt. zdrowego odżywiania.

**************************  

Spotkanie ze strażakiem

2 grudnia 2014r. najmłodsi mieszkańcy internatu uczestniczyli w pogadance z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu kpt. Wojciechem Witkowskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo pożarowe w placówce.

**************************  

Ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów artystycznych w OPP

2 grudnia 2014r. odbyło się trzecie ostatnie spotkanie w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Tym razem wcześniej przygotowane prace zostały pomalowane farbami. W końcu możemy je zaprezentować w całej okazałości.

**************************  

Andrzejki dla przedszkolaków

28 listopada 2014r. w ramach współpracy z Publicznym Przedszkolem w Studzieńcu młodzież z internatu przygotowała zabawy i wróżby andrzejkowe dla dzieci. Spotkanie to dało dużo radości i satysfakcji zarówno maluchom jak i mieszkańcom internatu.
**************************  

Z dobrą wróżbą w Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie

27 listopada 2014r. grupa młodzieży z internatu zaprezentowała program andrzejkowy w Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie. Kolejny raz młodzież swoją obecnością ubarwiła mieszkańcom placówki ten niepowtarzalny wieczór. Nie zabrakło wróżb, dobrego słowa i życzliwych uśmiechów.

**************************  

Pogadanka z policjantem

27 listopada 2014r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu st. asp. Markiem Biegańskim. Tematem pogadanki były wykroczenia wśród młodzieży i ich konsekwencje. Zaproszony gość bardzo chętnie odpowiadał na zadawane pytania dotyczące zarówno wykroczeń, jak i pracy w Policji.

**************************  

Aniołki z masy solnej w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

25 listopada 2014r.

Tym razem na zajęciach w OPP tworzyliśmy aniołki z masy solnej, które po wyschnięciu na kolejnych warsztatach będziemy ozdabiać kolorami. Zachęcamy do obejrzenia efektów naszej pracy.
**************************  

Warsztaty plastyczne w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

18 listopada 2014r. grupa dziewcząt z internatu uczestniczyła w zajęciach plastycznych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Warsztaty poprowadziła Pani Maria Jagodzińska. Efektem pracy są  piękne świąteczne świeczki.

**************************  

Zakończenie Turnieju Warcabowego

13 listopada 2014r. w internacie odbył się czwarty, ostatni turniej z cyklu Warcabowego Grand Prix Sierpca. Oprócz naszej placówki organizatorami turnieju było Ognisko TKKF „Kubuś” oraz Rada Powiatowa LZS. Honorowy patronat objął starosta sierpecki Jan Laskowski. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła Pani Danuta Duda, drugie miejsce zajęła wychowanka internatu Karolina Ronowicz, trzecie miejsce również mieszkanka naszej placówki Sylwia Łasińska.

**************************  

Wystawa prac „Droga do wolności” w OPP

6 listopada 2014r.

Mieliśmy okazję obejrzeć prace dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy i miasta Sierpc wystawione w galerii Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Tematem był Jan Paweł II oraz Lech Wałęsa. Projekt „Droga do wolności” zainicjowała Fundacja Edu-Inicjatywa.

**************************  

Mamy swoich faworytów w Must Be The Music!

Trzymamy kciuki za Zielone Ludki- zespół z Działdowa!  W najbliższą niedzielę zasiadamy przed telewizorami i głosujemy. SMS-ów nigdy za dużo, dlatego wszystkich, którzy tu zaglądają zachęcamy do głosowania.

**************************  

Zaduszki w Centrum Kultury i Sztuki

4 listopada 2014r. podziwialiśmy przepiękne i poruszające widowisko przygotowane przez Państwową Szkołę Muzyczną w Sierpcu oraz zespół Anastas „Zduszki Teatralno-Muzyczne”. Spektakl odbył się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

**************************  

Jak było gdy byliśmy i jak by było gdybyśmy byli

3 listopada 2014r. - wspomnienie z pobytu wychowanków z klas policyjnych na Poligonie Drawskim-spotkanie z prokuratorem wojskowym mjr Krzysztofem Wierzbickim z Prokuratury Garnizonowej w Szczecinie.

**************************  

III Sierpecki Dzień Wolontariatu

28 października 2014r. w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczystość podsumowująca działalność oraz osiągnięcia sierpeckich wolontariuszy. Tak jak w poprzednich latach nagrodzono osoby wyróżniające się swoją postawą i codzienną pracą na rzecz innych. Wśród nagrodzonych znalazł się wychowanek internatu Paweł Ozóg, który otrzymał tytuł „Super Wolontariusz”. Imprezę współprowadziła Pani Anna Chmielewicz - kierownik internatu przy ZS nr 1 w Sierpcu. W II części spotkania wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu zespołu „Partyzant” z Ciechocinka.

**************************  

Wizyta gości z zagranicy

Dnia 23 października 2014r. w internacie gościliśmy młodzież  z Rosji, Kanady i Sri Lanki. Obcokrajowcy przygotowali prezentację multimedialną przedstawiającą specyfikę i kulturę  krajów, z których pochodzą. Po spotkaniu w świetlicy odbyły się krótkie rozgrywki w bilarda.

**************************  

Dzień Edukacji Narodowej w internacie

15 października 2014r.

 „Z całego serca życzę ci...”

Właśnie te słowa wybrzmiały w piosence dedykowanej wychowawcom internatu podczas uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. Wychowankowie przedstawili kabaretowe scenki o tematyce szkolnej, złożyli piękne życzenia i wręczyli kwiaty.

**************************  

Wycieczka do PSP

7 października 2014r. odbyło się wyjście do siedziby Państwowej Straży Pożarnej. Mieszkańcy internatu z bliska obejrzeli sprzęt ratowniczy, stroje strażackie a także  wysłuchali pogadanki na temat codziennej pracy strażaków. Młodzież miała również okazję zjechać po strażackim ślizgu.

**************************  

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

30 września 2014r.

Po oficjalnej uroczystości z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka dla wszystkich mieszkańców internatu.

**************************  

Dzień Dżentelmena

30 września 2014r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Chłopcy zaprezentowali się w przygotowanych przez dziewczyny konkursach. Był m.in. taniec z partnerką, egzamin z pompek, quiz, próba wytrzymałości w rozśmieszaniu. Panowie walczyli o zaszczytne tytuły. Fajnym chłopakiem został Darek Kikolski, miano zabawnego chłopaka wywalczył Łukasz Rakoczy, natomiast tytuł super chłopaka zdobył Czarek Gontarek.

**************************  
 

A my się nie nudzimy

25 września 2014

Nuda? Nie w internacie! W wolnych chwilach realizujemy swoje pasje.

**************************  

Gospel-koncert w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

23 września 2014r.

W ramach obchodów roku Jana Pawła II w Sierpcu w CKiSZ odbył się ciekawy koncert. Był on zwieńczeniem warsztatów Gospel, które współorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu. Publiczności, w tym także wychowankom internatu, udzieliła się niesamowita energia płynąca ze sceny.

**************************  

Wystawa z okazji obchodów roku Jana Pawła II w Sierpcu

22 września 2014r.

Wychowankowie internatu zwiedzili wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II, która została  zorganizowana  w Bibliotece Miejskiej. Zgromadzone eksponaty to głównie pamiątki mieszkańców Sierpca.

 

**************************  

Turniej warcabowy w internacie

18 września 2014r.

W naszym internacie odbył się trzeci  turniej z cyklu Grand Prix Sierpca w warcabach 100 polowych dla kobiet i mężczyzn pod patronatem Starosty Sierpeckiego. W turnieju wzięło udział 21 osób- czternastu mężczyzn i siedem kobiet. Wśród graczy znalazły się nasze wychowanki: Ronowicz Karolina –II miejsce, Łasińska Sylwia-III miejsce, Kalkstein Olga, Miecznikowska Joanna, Szymańska Emilia, Kołodziejska Karolina. Gratulacje dla dziewczyn.

**************************  

The Voice of Poland-wycieczka do Warszawy

17 września 2014r.

Głównym punktem programu wycieczki był udział w nagraniu programu telewizyjnego The Voice of Poland. Dodatkową atrakcją była rozmowa i wspólne zdjęcie z Panem Markiem Piekarczykiem. Po ekscytującej przygodzie w ATM Studio przyszedł czas na kręgle. Niestety co dobre szybko się kończy, ale pozostają miłe wspomnienia. 

**************************  

Otrzęsinki

10 września 2014r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do zacnego grona wychowanków internatu. Najpierw była poprawa wizerunku naszych najmłodszych, następnie liczne konkurencje, w których pierwszacy udowadniali, że zasługują na miano mieszkańca. Na zakończenie internackie kociaki otrzymały pamiątkowe zaświadczenia oraz kubeczki.

**************************  

Z nową energią i zapałem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2014/2015!

 

szablony