WWW Szkoły | WWW Biblioteki szkolnej

Internat przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu

ul. Armii Krajowej 8a/1

tel. (024) 275 - 25 - 12

INFORMACJE OGÓLNE

AKTUALNOŚCI

 

 

   Strona główna

Galeria rok szkolny 2012/2013

 

 

   

No cóż, wakacje tuż tuż…

19 czerwca 2013

Piękny dzień, mniej nauki, fajni ludzie… Dlatego trzeba wykorzystywać te ostatnie chwile przed wakacjami i nacieszyć się swoim towarzystwem. Za chwilę wszyscy się rozjadą w swoje strony i mury internatu opustoszeją na dwa miesiące. Póki co są spacery, wspólne jedzenie lodów, jednym słowem  relaks.

**************************  

Wystawa w Bibliotece Miejskiej

27 maja 2013r. zwiedziliśmy wystawę akwareli Pana Wojciecha Witkowskiego. Oprócz ciekawych prac można było obejrzeć zgromadzone w gablotach broszury oraz artykuły prasowe dotyczące twórczości artysty.

**************************  

Turniej Tenisa Stołowego

22 maja 2013r. odbyło się ogłoszenie wyników Internackiego Turnieju Tenisa Stołowego. Po wielu dniach sportowych zmagań wyłoniła się trójka najlepszych graczy w dwóch kategoriach. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Martyna Matusiak, II miejsce Klaudia Kwasiborska, III miejsce Katarzyna Wieszchowska. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajął Mariusz Lewandowski, II miejsce Piotr Kosiorek, III miejsce Patryk Głos. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zwycięzcom oprócz dyplomów  wręczono upominki.

**************************  

Wystawa w Centrum Kultury i Sztuki

23 kwietnia 2013

Grupa młodzieży z internatu zwiedziła dwie wystawy w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Pierwsza z nich to Akwarele Pawła Tencera artysty malarza z Gostynina. Druga to wystawa fotografii Adama Adamskiego i Piotra Tamborka.

**************************  

Mecz towarzyski z gośćmi ze Studzieńca 

22 kwietnia 2013 na Orliku odbył się mecz towarzyski z wychowankami internatu przy ZSCKR w Studzieńcu. Spotkanie należy uznać za udane a to za sprawą sprzyjającej pogody, dobrych  nastrojów oraz zdrowej rywalizacji między dwiema zaprzyjaźnionymi placówkami. Jednak więcej powodów do radości miała zwycięska drużyna internatu przy ZSnr1. Sędzią był nauczyciel WF Pan Dariusz Borkowski, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

**************************  

Spotkanie z aktorem Janem Nowickim

19 kwietnia 2013r. młodzież z internatu wzięła udział w debacie „Wszyscy Równi w Różnorodności”. Była to również okazja do spotkania z charyzmatycznym aktorem Panem Janem Nowickim.

**************************  

Orlik

16 kwietnia 2013

Otwarcie sezonu sportowego na Orliku.

**************************  

Pożegnanie Absolwentów

19 marca 2013 w internacie odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów z udziałem zaproszonych gości, m.in. wicestarosty Pana Marka Gąsiorowskiego oraz dyrektora ZS nr1 Pana Piotra Tyndorfa. Po części artystycznej i prezentacji zdjęć młodzież, która wkrótce opuści mury internatu otrzymała pamiątkowe dyplomy i upominki. Osoby wyróżniające się aktywnością w życiu internackim zostały obdarowane listami gratulacyjnymi dla rodziców. Wśród nich znalazły się: Agnieszka Rychlińska, Katarzyna Gontarek, Sylwia Cieszkowska, Dominika Wiśniewska, Marcin Kujawski i Michał Jankiewicz. Niespodzianką było głosowanie na najsympatyczniejszą osobę wśród absolwentów. Tytuł Absolwentki 2013 otrzymała Katarzyna Gontarek. Imprezę zakończył słodki poczęstunek oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.

**************************  

Dzień Kobiet

6 marca 2013 w internacie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Zaprezentowano m.in. humorystyczną scenkę z damą i rycerzem w rolach głównych, scenkę rodzinną przedstawiającą opacznie rozumianą rolę kobiety a profesor Gryzipiórek wygłosił swój wykład na temat płci pięknej. Wszystkie Panie otrzymały życzenia i kwiaty.

**************************  

Pogadanka na temat uzależnień

5 marca 2013 odbyło się spotkanie z Panią Jolantą Węglarz – pedagogiem, pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu. Tematem pogadanki były uzależnienia i ich skutki. W spotkaniu uczestniczyła młodzież mieszkająca pierwszy i drugi rok w internacie.

**************************  

Turniej Warcabowy 

20 lutego 2013r. przy współpracy z Ogniskiem TKKF „Kubuś” odbył się  turniej warcabowy o mistrzostwo internatu. Oto wyniki:

Dziewczęta:

I miejsce: Agnieszka Jankowska

II miejsce: Dominika Wiśniewska

III miejsce: Katarzyna Wieszchowska

Chłopcy:

I miejsce: Damian Kowalski

II miejsce: Piotr Kosiorek

III miejsce: Jerzy Kędzierski

**************************  

Spotkanie integracyjne  

18.02.2013

W dniach od 17 – 22 lutego w murach naszego Internatu gościliśmy koleżanki z Argentyny i z Chin. Był to czas wspólnych spotkań, długich wieczornych rozmów w języku  angielskim, wymiany spostrzeżeń na temat  życia i kultury międzynarodowej. Zapoznaliśmy się z prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi przez naszych Gości o krajach z których pochodzą. Było ciekawie, śmiesznie, wesoło po prostu super.
**************************  

Walentynki

14 lutego 2013

W Dzień św. Walentego młodzież przedstawiła inscenizacje zabawnych wierszy J. Brzechwy i T. Śliwiaka. Ogłoszono także wyniki konkursu na najsympatyczniejsze osoby w internacie. W tym roku zostali nimi: Agnieszka Jankowska i Krzysztof Schodowski.

**************************  

Koncert w CKiSz „Zakończenie Karnawału”

12 lutego 2013 odbyło się wyjście na koncert w wykonaniu zespołów działających w Centrum Kultury i Sztuki. Program zawierał występy grup tanecznych, wokalnych a także popisy aktorskie.

**************************  

Pogadanka z kosmetyczką

22 stycznia 2013 odbyło się spotkanie z kosmetyczką Panią Katarzyną Szczepanek, która opowiedziała m.in. problemach z cerą, o prawidłowej pielęgnacji skóry, o doborze odpowiedniego kremu do twarzy. W związku ze zbliżającą się Studniówką przydatnymi okazały się informacje dotyczące makijażu, technik pedicure, manicure, a także zakładania sztucznych rzęs.

**************************  

Koncert karnawałowy
w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Młodzież internacka skorzystała z zaproszenia na koncert karnawałowy, który odbył się 15 stycznia 2011r w sali widowiskowej CK i Szt. w Sierpcu. Gospodarzami koncertu byli pedagodzy i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Marcina Kamińskiego.

**************************  

Spotkanie ze Zbigniewem Izdebskim

16 stycznia 2013

Wychowankowie internatu mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu ze Zbigniewem Izdebskim kulturoznawcą, malarzem, pedagogiem. Spotkanie zatytułowano „Łaskawość Materii” . Pogadanka odbyła się w galerii sztuki im. Stefana Tamowskiego w CK i Szt. w Sierpcu.

**************************  

 Choinka karnawałowa dla dzieci

16 stycznia 2013 w internacie odbyło się spotkanie karnawałowe dla dzieci objętych opieką przez Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka działający przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu. Współorganizatorami imprezy byli wychowankowie internatu, którzy zadbali o oprawę muzyczną i poprowadzili zabawy z dziećmi.

**************************  

 Dyskoteka karnawałowa w internacie

Dyskoteka odbyła się 16 stycznia 2013r. z udziałem zaproszonych gości z internatu w Studzieńcu. Młodzież bawiła się wyśmienicie.

**************************  

Wigilia internacka

19 grudnia 2012 r. odbyła się uroczysta wigilia internacka z udziałem zaproszonych gości. Nastrojowa  część artystyczna oraz dźwięk kolęd pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Jak co roku zjawił się św. Mikołaj, rozstrzygnięto konkurs na najciekawszą kartkę świąteczną oraz zostały wręczone dyplomy i upominki za świąteczną dekorację pokoju. Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Był to wyjątkowy wieczór dla całej społeczności internackiej, pełen życzliwości i uśmiechu.

**************************  

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w OPP

6 grudnia 2012 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Nasza wychowanka Aleksandra Szczepańska otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie II miejsca w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne. Dyplomy za udział otrzymały także Karolina Puszcz i Agnieszka Jankowska.

**************************  

Wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie

29 listopada2012

Znów gościliśmy u naszych przyjaciół ze Szczutowa. Jak zwykle też zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Dla mieszkańców DPS przygotowaliśmy program andrzejkowy. Po zaprezentowaniu części artystycznej internackie czarownice przepowiadały przyszłość, następnie wraz z Panem M. Okraszewskim zachęcały do wspólnej zabawy tanecznej, która okazała się bardzo udana.

**************************  

Andrzejki w internacie

28 listopada 2012r odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Stał się on okazją do dobrej zabawy i pozwolił przenieść się w trochę inny magiczny świat.  Czarownice z wielkim zapałem przepowiadały przyszłość a chętnych na jej odgadnięcie nie brakowało.

**************************  

Konkurs fotograficzny

22 listopada 2012r. ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Barwy Jesieni”.

I miejsce: Agnieszka Jankowska

II miejsce: Kamil Sekulski

III miejsce: Mateusz Kwiatkowski

Dla wszystkich uczestników serdeczne gratulacje!

**************************

 

Wycieczka do Warszawy

13 listopada 2012  poranny dzwonek zadzwonił wcześniej niż zwykle a to z powodu wyjazdu do Warszawy. Najważniejsze punkty programu wycieczki to: Sejm, Centrum Nauki Kopernik, galeria handlowa Arkadia oraz kręgielnia. Humory wszystkim dopisały a wyjazd należy zaliczyć do udanych.

**************************  

Koncert z okazji Święta Niepodległości

 

12 listopada 2012

 

Wychowankowie internatu uczestniczyli w koncercie z okazji święta Odzyskania Niepodległości, który się odbył w Państwowej Szkole Muzycznej. Wykonawcami byli uczniowie i pedagodzy PSM.

**************************  

Nagrywanie teledysku

 

8 listopada 2012

 

W świetlicy internatu odbyło się nagrywanie teledysku do piosenki Cały Ja DJ Maro zespołu The Presja. W przedsięwzięciu tym uczestniczyła młodzież internacka. Naszych występujących będzie można podziwiać w serwisie YouTube.

**************************  

Koncert

 

23 października 2012

Wyjście do Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu na koncert finałowy X Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Mazowieckiego.

**************************  

Mamy złotego medalistę

28 października 2012 roku w Warszawie odbył się Puchar Polski w WUSHU. Nasz wychowanek Dawid Czyżyk, walczący w dyscyplinie Kung Fu Ouando, kategorii +90 okazał się bezkonkurencyjny i zdobył złoty medal. Gratulujemy i cieszymy się, że mamy takiego wychowanka i kolegę.

**************************  

Dzień Edukacji Narodowej

10 października 2012

Dziś dziękujemy Tym, którzy dzielą się z nami wiedzą, mnożą cierpliwość, dzielą serce. A przecież: "Jeśli masz czyjeś serce, masz dom na każdym miejscu, na którym staniesz". Tymi słowami młodzież internacka dziękowała Pani Kierownik oraz Wychowawczyniom za trud wychowania i opiekę. Było trochę śmiesznie, trochę nostalgicznie a przede wszystkim uroczyście. 
**************************  

Dzień Chłopaka

1 października 2012

 

W tym dniu Chłopcy z internatu zostali potraktowani po królewsku. Każdy brał udział w jakiejś konkurencji lub zabawie, którą przygotowały dziewczęta. Między innymi było siłowanie się na rękę, zmaganie się z ciężarami, odbijanie piłki, pokaz zdolności fryzjerskich. Na koniec wszyscy mężczyźni otrzymali porcję pysznego ciasta.
**************************  

Warsztaty terapeutyczne

26 września 2012r w internacie odbyło się spotkanie z terapeutą Panią Anną Niemczyk. Młodzież dowiedziała się jak wyglądają warsztaty terapeutyczne z ludźmi uzależnionymi od alkoholu.

**************************  

Otrzęsinkowa dyskoteka

18 września 2012r.

Wspólna impreza była miłym uwieńczeniem zmagań internackich kociaków. Dzięki niej  wszyscy mieszkańcy mieli okazję się lepiej poznać i zintegrować. Dyskotekę poprowadził nasz dobry znajomy Pan Marek Okraszewski.

**************************  

Otrzęsinki

18 września 2012r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do społeczności internackiej. Zanim się to stało przeszlikilka bardzo ważnych testów. Nic nie umknęło uwadze Shrekowi i Fionie, którzy czuwali nad przebiegiem całej imprezy. Po wyczerpujących próbach była wspólna dyskoteka.

**************************  

Spotkanie ze strażakiem

 

11 września 2012 r. odbyła się coroczna pogadanka z pracownikiem PSP w Sierpcu. Kapitan Wojciech Witkowski przedstawił naszym pierwszoklasistom instruktaż przeciwpożarowy.

**************************  

Spotkanie z policjantami

 

10 września 2012 r. odbyła się pogadanka z pracownikami KPP w Sierpcu: mł. asp. Markiem Pawłowskim i st. sierż. Mariuszem Pawłowskim. Spotkanie dotyczyło m.in. prawnych konsekwencji picia alkoholu, palenia papierosów na terenie szkoły i internatu.

**************************  

Wakacje się skończyły. Znów jesteśmy razem!

 

3 września 2012

 

Witamy w nowym roku szkolnym 2012/2013!

   
 

szablony