WWW Szkoły | WWW Biblioteki szkolnej

Internat przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu

ul. Armii Krajowej 8a/1

tel. (024) 275 - 25 - 12

INFORMACJE OGÓLNE

AKTUALNOŚCI

 

 

   Strona główna

Galeria rok szkolny 2011/2012

 

 

   

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

 

29 czerwca 2012

Lato! Lato wszędzie!

Zwariowało, oszalało moje serce”

   

 Pogadanka o odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

 

21 maja 2012r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Panią Anną Karpińską –przedstawicielem Europejskiego Centrum Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach. Wychowankowie dowiedzieli się m.in., że odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym jest to odpowiedzialność każdej osoby za szkody wyrządzone innym.

**************************  

Stres – jak sobie z nim radzić?”

25 kwietnia 2012r.

 

W ramach akcji „Maj miesiącem dla zdrowia” w internacie odbył się apel o stresie. Młodzież przestawiła rodzaje stresu oraz formy radzenia sobie z nim oparte głównie o wysiłek fizyczny. Przekazywane informacje zostały przeplecione następującymi pokazami: taniec dziewcząt z szarfami, występ baletowy chłopców oraz pokaz Taekwondo z udziałem zaproszonych zawodników klubu Taekyon oraz trenera Pana Pawła Sujkowskiego.

**************************  

Wyjście do Ratusza Miejskiego w Sierpcu
 

12 kwietnia 2012r. odbyło się wyjście do Ratusza Miejskiego w Sierpcu. Młodzież z internatu zwiedziła wystawę zatytułowaną „40 lat Muzeum Wsi Mazowieckiej”. Można było zobaczyć m.in. dokumenty powołujące Muzeum, pierwsze eksponaty, imprezy plenerowe, zdjęcia z planu produkcji filmowych i telewizyjnych realizowanych na terenie Skansenu.

**************************  

Z prac szkolnego wolontariatu

  29 marca 2012 roku szkolni wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu wielkanocny zorganizowanym przez Stowarzyszenie „ Szansa na życie”. Wśród wielu członków  Stowarzyszenia, na uroczystość przybyli także goście, którzy wspierają jego działania.

  Życzenia wielkanocne przekazali uczestnikom spotkania pan wicestarosta Marek Gąsiorowski oraz wiceburmistrz  Zbigniew Leszczyński. Spotkanie uświetnił występ uczniów z OPP w Sierpcu.  Nie zabrakło baranka, jajka, chleba.

**************************  

Pożegnanie Absolwentów


 

26 marca 2012r.

Uroczyste pożegnanie absolwentów odbyło się z udziałem zaproszonych gości, m.in.: Wicestarosty Sierpeckiego p. Marka Gąsiorowskiego oraz Dyrektora ZS nr 1 p. Andrzeja Czarcińskiego. Wychodząc z założenia, że słuchanie co roku tych samych, choćby najładniejszych wierszy może stać się nudne, przygotowano program na wesoło. Były scenki kabaretowe: Wywiad z producentką ziemniaka i parodia serialu: „Kasia i Tomek” a także występ baletowy chłopców. Absolwenci otrzymali dyplomy absolwenta, pamiątki, upominki oraz listy gratulacyjne dla rodziców -Paulina Walczak, Justyna Ziółkowska, Dawid Tometczak. Po części oficjalnej nastąpiła degustacja tortu.

**************************  

Spotkanie z położną

 

22 marca 2012r. odbyła się pogadanka z położną p. Urszulą Czacherską, która opowiadała o specyfice swojego zawodu a także o porodach, poronieniach i szkole rodzenia. Dziewczęta otrzymały odpowiedź na wszystkie pytania.

**************************  

Wyjazd do kina

 

19 marca 2012r. odbył się wyjazd do kina Helios w Płocku. Młodzież obejrzała film pt. „Hans Kloss - stawka większa niż śmierć”. No cóż, Kloss nieźle się trzyma!

**************************  

Dzień Kobiet w internacie

Z kobietą nie ma żartów - w miłości czy w gniewie
Co myśli, nikt nie zgadnie; co zrobi nikt nie wie.

Aleksander Fredro

8 marca 2012r.

Podczas akademii niejednej mieszkance internatu popłynęły łzy. Jednak nie były to łzy wzruszenia. Dziewczyny popłakały się ze śmiechu podziwiając popisy swoich kolegów. Oprócz zabawnego przedstawienia były życzenia i upominki.

**************************  

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sierpcu

8 marca 2012r młodzież z internatu uczestniczyła w pięknym koncercie z okazji Dnia Kobiet w PSM w Sierpcu. Nauczyciele i uczniowie szkoły wykonali utwory kompozytorów różnych epok.

**************************  

Zwiedzanie Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie

8 marca 2012r. Wychowankowie internatu zwiedzili zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej w Szczutowie. Młodzież miała okazję zwiedzić m.in. pokoje mieszkańców, świetlicę, kapliczkę oraz pracownię plastyczną, gdzie można było podziwiać ciekawe prace.

**************************  

Wyjazd do DPS w Szczutowie

8 marca 2012r. wychowankowie internatu udali się do Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie z programem artystycznym z okazji Dnia Kobiet oraz niedawno minionych Walentynek. Młodzież poza śpiewem i recytacją przedstawiła zabawne scenki. Wszystkim paniom wręczono własnoręcznie zrobione kwiatki i walentynkowe serduszka.

**************************  

Wernisaż wystawy „Być Kobietą” w Domu Kultury w Sierpcu

7 lutego 2012r. grupa młodzieży z internatu uczestniczyła w wernisażu wystawy malarstwa Ireneusza Bielińskiego-artysty plastyka z Warszawy. Autor w swoich pracach przedstawił wizerunki kobiet.

**************************  

Wycieczka do Sierpeckiego Browaru

Wyjście odbyło się 29 lutego 2012r. Młodzież z zaciekawieniem przyglądała się procesowi warzenia piwa a różnorodność zapachów, która mu towarzyszy na pewno pozostanie w pamięci wychowanków na długie lata.

**************************  

II etap konkursu Savoir-Vivre „Obycie Umila Życie”

Finał konkursu odbył się 29 lutego 2012r. w Studzieńcu. Laureaci I etapu z obu internatów musieli się zmierzyć z testem oraz zadaniem praktycznym. Dwa pierwsze miejsca zajęli mieszkańcy internatu w Studzieńcu, natomiast III miejsce zajęła wychowanka internatu przy ZSnr1 Katarzyna Rydzyńska. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

**************************  

Konkurs Savoir-Vivre „Obycie Umila Życie”

22 lutego 2012r. odbył się I etap konkursu Savoir-Vivre zorganizowanego przez internat w Studzieńcu. Młodzież wykazała się bardzo dobrą znajomością dobrych manier. Laureaci zakwalifikowali się do II etapu.

**************************  

Walentynki

15 lutego 2012r.

W tym roku najsympatyczniejszymi osobami w internacie zostali: Karolina Puszcz i Adrian Dobrosielski. Na część artystyczną złożyły się piosenki, wiersze oraz zabawne scenki.

**************************  

Dyskoteka Walentynkowa w Studzieńcu

14 lutego 2012r.

Tegoroczne internackie Walentynki świętowano m.in. na parkiecie. Organizatorem dyskoteki był internat przy ZSCKR w Studzieńcu. Imprezę poprowadził DJ Martinez & Simon Van Marc.

**************************  

Podarunek Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej
w Sierpcu

Dnia 23 lutego 2012 roku otrzymaliśmy nieodpłatnie sprzęt meblowy, kołdry, poduszki i inne przedmioty używane w pomieszczeniach hotelowych OSM na nasze potrzeby. Cieszymy się, że są ludzie, którzy lubią sprawiać przyjemność. Bardzo dziękujemy.

**************************  
Targi Edukacyjne

7 lutego 2012 roku wychowankowie internatu udali się na Targi Edukacyjne do  Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu. Wśród bogatej oferty przygotowanej przez  wyższe uczelnie każdy uczeń znalazł coś dla siebie interesującego. 

**************************  

 

Aktywne ferie 2012

W dniach od 20 do 27 stycznia 2012 w murach naszego Internatu mieszkały cztery grupy dziewcząt.

  • dwie grupy z UKS Varsovia Warszawa,
  • grupa młodziczek UKS Varsovia Warszawa,

  • Kadra Wojewódzka Juniorek Młodszych,

W weekend 21-22 stycznia ze stołówki szkolnej korzystała grupa harcerzy z III Ciechanowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Żywioły”. – więcej czytaj na stronie szkoły, aktualności

**************************  

Wigilia


 

20 grudnia 2011r. w gronie mieszkańców, pracowników internatu oraz zaproszonych gości odbyła się uroczysta wigilia internacka. Przedstawiono wzruszający program „Wigilie Polskie” obrazujący jak na przełomie dziejów obchodzono Święta Bożego Narodzenia. Było śpiewanie kolęd, rozdanie mikołajkowych upominków, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świąteczna Kartka”, w końcu dzielenie się opłatkiem i wyjątkowa kolacja wigilijna. Wszystko pod czujnym okiem Mikołaja.
**************************  

Mikołajkowy koncert rockowy zespołu The Presja

 

6 grudnia 2011r.

Specjalnie dla wychowanków internatu przy ZS nr 1 oraz dla zaproszonych gości z internatuw Studzieńcu zagrał zespół The Presja. Było rockowo, przebojowo, ale także dzięki balladom romantycznie. Zmienne tematycznie utwory, o różnorodnym nastroju, tworzyły oryginalną, spójną całość. Cały występ trwał godzinę. Ze sceny zabrzmiały kompozycje własne, ale także m.in. utwory Dżemu i Lady Pank.

**************************  

Andrzejki w internacie

1 grudnia 2011r.

 

Jak przystało na wieczór andrzejkowy nie obyło się bez cyganek, wróżb, świec i magii. Internackie cyganki przy akompaniamencie p. Marka Okraszewskiego swoim tańcem i śpiewem wprowadziły wszystkich w niepowtarzalny nastrój, po czym uwarzyły wróżbę w garze. A oto przepis: "Oko węża, pazur kruka, ślina kota, jedno oko nietoperza, wąs zająca, przednia noga karalucha, 3 komary, no i mucha." Wróżono sobie m.in. ze szpilek, butelki, łupin po orzechach, z butów.
**************************  

Andrzejki w DPS w Szczutowie

30 listopada 2011r.

Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie – uszczęśliwiać innych”

(J. Tuwim)

Nam się to udało. A to dzięki wyjazdowi do DPS w Szczutowie. Spotkanie andrzejkowe dało wiele radości i satysfakcji nie tylko mieszkańcom Domu Pomocy, ale także wychowankom internatu. Dziewczęta z internatu przebrane za cyganki tańcząc, śpiewając i wróżąc niewątpliwie ubarwiły ten wyjątkowy wieczór. Dodatkowym walorem była obecność muzyka Marka Okraszewskiego.
**************************  

Wyjście do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu

 

29 listopada 2011r. wychowankowie internatu mieli rzadką okazję zwiedzić OSM w Sierpcu. Dzięki uprzejmości pana Arkadiusza Lewandowskiego udało się podpatrzeć m.in. proces powstawania żółtego sera.
**************************  

Pierwszy etap konkursu „Ozdoba Choinkowa”

24 listopada 2011r.

Powstały bardzo ciekawe prace. Wyróżniono: Wiesławę Filipowską, Annę Kowalkowską, Magdalenę Rzadkiewicz i Ewelinę Zalewską. Wszystkie dziewczęta otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ozdoby zostały przekazane na III konkurs plastyczny „Ozdoba Choinkowa” do Domu Kultury w Sierpcu, gdzie najlepszymi okazały się prace Ani Kowalkowskiej oraz wychowawczyni p. Edyty Lewandowskiej. Gratulujemy!

**************************  

Zajęcia taneczne w internacie

17 listopada 2011r. odbyło się pierwsze spotkanie otwierające cykl zajęć tanecznych. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Rozpoczęto je nauką walca i poloneza. Na Studniówkę jak znalazł!

**************************  

Konkurs ortograficzny „Internacki Mistrz Ortografii”
- II etap

 

16 listopada 2011r.

 

W drugim etapie konkursu tytuł Internackiego Mistrza Ortografii zdobyła

Dominika Wiśniewska-mieszkanka internatu przy ZS nr 1 Sierpcu, II miejsce zajęła Dominika Ciarkowska-wychowanka internatu przy ZSCKR w Studzieńcu, III miejsce: Ewelina Zalewska-wychowanka internatu w Sierpcu. Osoby te otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

**************************  

Spotkanie z fryzjerką

15 listopada 2011r. młodzież z internatu uczestniczyła w pogadance z fryzjerką p. Wiolettą Zakrzewską, która opowiedziała o swoim zawodzie a także zaprezentowała ciekawą fryzurę na głowie naszej modelki.

**************************  

Konkurs ortograficzny „Internacki Mistrz Ortografii”- I etap

 

Dnia 14 listopada 2011r. odbył się I etap konkursu ortograficznego „Internacki Mistrz Ortografii”. Wzięła w nim udział młodzież z internatu w Sierpcu i Studzieńcu.

W poszczególnych grupach internackich wyłoniono 3 najlepsze osoby, które w drugim etapie będą walczyły o tytuł Internackiego Mistrza Ortografii.

**************************  

Święto Niepodległości w internacie

W ramach Święta Odzyskania Niepodległości w internacie powstała gazetka przypominająca wydarzenia z dnia 11 listopada 1918r.

8 listopada 2011r. grupa młodzieży uczestniczyła w koncercie z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sierpcu.

**************************  

Próbna ewakuacja

8 listopada 2011 r. w internacie przeprowadzono próbną ewakuację z udziałem Państwowej Straży Pożarnej. Akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Po 3 krótkich dzwonkach alarmowych młodzież opuściła budynek placówki. Wtedy do akcji wkroczyli strażacy.

**************************  

Otwarcie kółka plastycznego

7 listopada 2011r. odbyły się pierwsze zajęcie warsztatowe internackiego kółka plastycznego. Uczestnicy zajęć z zapałem zabrali się do pracy. Powstały piękne świąteczne dekoracje, które ozdobią tegoroczny wigilijny stół. Z pewnością powstanie jeszcze wiele innych ciekawych prac, bo chęci i inspiracji nie brakuje.

**************************  

Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu

2 listopada 2011r. młodzież zwiedziła wystawę w Czytelni MBP zatytułowaną: "Świat wiele im zawdzięcza. Rok 2011 rokiem Marii Skłodowskiej-Curie i Czesława Miłosza". Wystawie towarzyszył komentarz, który zawierał wiele ciekawych wątków z życia obydwu postaci.

**************************  

Mecz towarzyski na Orliku

27 października 2011 odbył się towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy wychowankami Internatu przy ZSnr1 w Sierpcu a wychowankami Internatu przy ZSCKR w Studzieńcu. Naszą drużynę reprezentowali: Jankiewicz Michał, Łasiński Kamil, Ziółkowski Piotr, Witkowski Mateusz, Czyżyk Dawid, Kowalewski Adam, Lewandowski Mariusz, Wróblewski Adam.

Specjalne podziękowania dla nauczyciela WF p. Krzysztofa Skrzyńskiego za profesjonalną oprawę spotkania i poświęcony czas.

Gratulacje dla zwycięskiej drużyny ze Studzieńca.

**************************  

25 października 2011 r.

Wyjazd do Muzeum Wsi Mazowieckiej na koncert finałowy IX Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Mazowieckiego

**************************  

Dyskoteka

25 października 2011 r. odbyła się dyskoteka internacka z udziałem muzyka p. Marka Okraszewskiego, dzięki któremu tego typu imprezy nabierają barw. Jak zawsze młodzież bawiła się wyśmienicie.

**************************  

Mistrzostwa Warcabowe Internatów

W środę 19 października, na terenie Internatu przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbyły się Mistrzostwa Warcabowe Internatów zorganizowane przez Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu. Konkurowało ze sobą dwunastu chłopców i dziesięć dziewcząt z Internatu w Sierpcu i Internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu.

Wyniki:

Dziewczęta:

I miejsce Ewelina Zalewska Internat Sierpc

II miejsce Anna Kowalkowska Internat Sierpc

III miejsce Katarzyna Wieszchowska Internat Sierpc

 

Chłopcy:

I miejsce Marcin Piórkowski Internat Studzieniec

II miejsce Arek Szymczak Internat Sierpc

III miejsce Jarek Jankowski Internat Sierpc

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu.

**************************  

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2011 r.

Tego dnia w internacie obchodzono Dzień Nauczyciela. Młodzież przygotowała uroczystą akademię, złożyła pedagogom życzenia i wręczyła kwiaty. Program artystyczny został przygotowany w konwencji konferencji naukowej relacjonowanej przez telewizję-oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. 

**************************  

Warsztaty edukacyjne dla młodzieży

11 października 2011 r.

Cel - podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu,  oszczędzania energii, racjonalnego gospodarowania energią.
Zajęcia odbyły się z udziałem zaproszonych trenerów z RCEE z Płocka.

**************************  

Spotkanie z instruktorem jazdy

5 października 2011 r.

W internacie odbyło się spotkanie z instruktorem jazdy p. Piotrem Kulasińskim. Pogadanka dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

**************************  

Dzień Chłopaka

Święto Chłopaków w internacie obchodzono 3 października. Dziewczęta przygotowały dla każdego chłopca słodki upominek i zaprezentowały program artystyczny. Na początku wszyscy panowie zostali przystrojeni kolorowymi muszkami. Następnie przeprowadzono wybory Super Chłopaka Internatu 2011. Chłopcy musieli zaprezentować swoją tężyznę fizyczną, intelektualną a także urok osobisty i wdzięk. Nad wyczynami kandydatów czuwała powołana komisja. Zwyciężył Kamil Łasiński. Po wyborach odbył się koncert życzeń przeplatany muzycznymi upominkami.

**************************  

Koncert kwartetu smyczkowego A.Quartet

27 września 2011 r. w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się koncert kwartetu smyczkowego A.Quartet. Wśród widzów znaleźli się wychowankowie internatu. Artyści zaprezentowali muzykę filmową, która była poprzedzana dowcipnymi zapowiedziami konferansjera.

**************************  

Wystawa malarstwa

22 września 2011 r.

Młodzież zwiedziła wystawę prac p. Wojciecha Witkowskiego-wyjście do Domu Kultury.

**************************  

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

19 września 2011 r.

Młodzież miała okazję zwiedzić zakamarki sierpeckiej straży pożarnej i poznać specyfikę ciężkiej pracy strażaków. Prowadzący zaprezentował sprzęt ratowniczy niezbędny przy ratowaniu ludzkiego życia. Opowiedział także jaką drogę edukacji należy przebyć, żeby zostać strażakiem.

**************************  

Pogadanka ze strażakiem

15 września 2011 r.

Spotkanie poprowadził kpt. Wojciech Witkowski. Uczestnikami spotkania byli uczniowie mieszkający pierwszy rok w internacie. Pogadanka dotyczyła bezpieczeństwa pożarowego w placówce.

**************************  

Promocja książki Anny Dziewit i Marcina Mellera „Gaumardżos”

15 września 2011 r. mała grupa młodzieży z internatu miała okazję spotkać się z ludźmi znanymi z mediów Anną Dziewit i Marcinem Mellerem, którzy w Bibliotece Miejskiej w Sierpcu promowali swoją książkę „Gaumardżos”. Spotkanie było okraszone ciekawymi opowieściami na temat Gruzji, tamtejszych obyczajów i specyficznej kultury. Co znaczy gaumardżos? My wiemy a ciekawskim polecamy książkę. Warto!

**************************  

Otrzęsinki 2011

14 września 2011 r.

Tegoroczni pierwszacy zostali poddani m. in. próbom wytrzymałości ( picie kokosowego koktajlu), zręczności (wybieranie monet z miski z drobiazgami), szybkości (jedzenie płatków kukurydzianych z mlekiem) a nawet wdzięku (taniec brzucha). Kupa śmiechu i dobrej zabawy!

**************************  

Spotkanie z policjantem

13 września 2011 r.

Dla najmłodszych mieszkańców internatu zorganizowano pogadankę na temat wykroczeń wśród młodzieży i ich konsekwencji. Spotkanie poprowadzili policjanci KPP w Sierpcu asp. Marek Kopyciński i mł. asp. Jacek Maliszewski .

 

szablony