WWW Szkoły | WWW Biblioteki szkolnej

Internat przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu

ul. Armii Krajowej 8a/1

tel. (024) 275 - 25 - 12

INFORMACJE OGÓLNE

AKTUALNOŚCI

 

 

   Strona główna

Galeria rok szkolny 2020/2021

 

 

**************************

Wakacje! 

25 czerwca 2021r.

Dziś zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu!

**************************

Nasze prace

21 czerwca 2021r.  

Dziś możemy się pochwalić efektami prac z gliny, które zostały wykonane w Pracowni Ceramiczno-Artystycznej w Sierpcu. Powstałe talerzyki, kubki i figurki nabrały koloru i blasku.

**************************

Szkliwienie – zajęcia plastyczne

14 czerwca 2021r. w świetlicy internackiej odbył się drugi etap prac plastycznych. Tym razem wykonane wcześniej figurki z gliny były poddane szkliwieniu. Nad postępem prac czuwała pani Wioletta Bogucka z Pracowni Ceramiczno-Artystycznej w Sierpcu.

**************************

Zajęcia ceramiczne

31 maja 2021r. grupa wychowanków internatu wzięła udział w zajęciach plastycznych w Pracowni Ceramiczno-Artystycznej w Sierpcu. Młodzież wykonała prace z dużym zaangażowaniem. Zarówno wykonane przedmioty, jak i możliwość spędzenia ze sobą czasu dały wszystkim wiele radości.

**************************

Dzień Dziecka

31 maja 2021r. z okazji Dnia Dziecka mieszkańcy internatu otrzymali życzenia i słodkie upominki. Odbyło się także wręczenie nagród osobom, które w czasie zdalnego nauczania wzięły udział w konkursach.

**************************

Dzień Matki

26 maja 2021r.

Dziś, w tym szczególnym dniu nasi Wychowankowie swoim kochanym Mamom przesyłają ciepłe życzenia i pokazują serca pełne miłości.

**************************

Zazieleniło się…

12 maja 2021r.

W końcu piękna aura za oknem. Zawitała do nas prawdziwa wiosna.
**************************

Pożegnanie Absolwentów

4 maja 2021r. w internacie odbyło się uroczyste pożegnanie Absolwentów. Wszyscy kończący szkołę i żegnający się z internatem otrzymali pamiątkowe dyplomy, długopisy i portrety rysowane ołówkiem a uczniowie wyróżniający się listy gratulacyjne i nagrody – m.in. vouchery do zrealizowania w sklepie z biżuterią.  Rozdano także dyplomy i nagrody rzeczowe osobom, które brały udział w konkursach. Natomiast Absolwentką i Absolwentem Internatu roku 2020/21 zostali Andżelika Banacka i Kacper Chyżyński.
**************************

Konkurs „Wiosenny Pejzaż Mazowsza”

27 kwietnia 2021r.

Nasze wychowanki wzięły udział w III Regionalnym konkursie plastycznym „Wiosenny pejzaż Mazowsza” w OPP. Mamy się czym pochwalić. Martyna Godlewska zdobyła I miejsce w kategorii szkół średnich, natomiast Aleksandra Brygier otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

**************************

Dzień Ziemi

22 kwietnia 2021r.

Światowy Dzień Ziemi co roku obchodzony jest 22 kwietnia. W tym roku motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Święto naszej planety uświadamia nam, że każde pokolenie może wpłynąć na jej kondycję.

**************************

Wielkanoc

Zdrowych, Radosnych Świąt Wielkanocnych!

**************************

Międzynarodowy Dzień Wody

22 marca 2021r.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony rezolucją z 22 grudnia 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992  w Rio de Janeiro. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej oraz potrzeba uświadomienia państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

**************************

Wiosna

21 marca 2021r.

Wiosna! Wiosna!

Wiosna! Ach to ty!

**************************

Dzień Kobiet

8 marca 2021r.  

Co roku, zgodnie z tradycją internacką, świętujemy Dzień Kobiet. Oto kilka zdjęć przywołujących wspomnienia. Tegoroczne obchody tego święta odbyły się online.

**************************

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

3 marca 2021r. - Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Święto to zostało ustanowione w 1984 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy (PEN Club). Celem święta jest upowszechnianie literatury, obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na świecie.

**************************

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją 

23 lutego 2021r.

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją – celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia. W Polsce dzień ten obchodzony jest od 2001 roku. Wiele organizacji prowadzi akcje informacyjne dotyczące depresji i sposobów radzenia sobie z tego typu zaburzeniami. Wśród nich jest Fundacja Itaka.

**************************

Walentynki

14 lutego 2021r.

W internacie Walentynki zawsze były okazją do miłych spotkań w świetlicy, zabaw, wymiany kartek walentynkowych. Wtedy też przygotowywaliśmy walentynkowe programy artystyczne oraz wybieraliśmy Walentynkę i Walentego internatu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku to święto będziemy celebrować podobnie jak w ubiegłych latach.  

**************************

Światowy Dzień Walki z Rakiem 

4 lutego 2021r. 

Światowy Dzień Walki z Rakiem stał się niezwykle potężnym ruchem inspirującym organizacje, lokalne społeczności i osoby prywatne do działania na rzecz zwiększania świadomości i zmniejszania skutków tej choroby na całym świecie. Ustanowiono go na Światowym Szczycie Walki z Rakiem zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO w lutym 2000 roku w Paryżu

**************************

Ferie i po feriach…

19 stycznia 2021r.

Mimo, iż aura za oknem iście zimowa i sprzyjająca harcom na świeżym powietrzu, zaczynamy drugi semestr roku szkolnego 2020/2021.

**************************

Nowy sprzęt w internacie

21 grudnia 2020r.

Gdy za oknem deszcz, śnieg, czy porywisty wiatr, warto zadbać o kondycję fizyczną w czterech kątach. Bardzo przydatna w takiej sytuacji jest bieżnia elektryczna. To znakomity zamiennik biegania w terenie. Nasi wychowankowie  po powrocie ze zdalnego nauczania będą mogli ćwiczyć niezależnie od pogody,  pory dnia i roku, ponieważ obok roweru stacjonarnego właśnie taki sprzęt pojawił się w internacie. Kto za tym stoi? Oczywiście św. Mikołaj.

**************************

Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą”

17 grudnia 2020r.

Jak co roku, wychowankowie internatu wzięli udział w zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu regionalnym konkursie „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą”. Wśród 412 prac jakie wpłynęły na konkurs, nasza wychowanka Martyna Godlewska w kategorii szkoły średnie, otrzymała trzecią nagrodę. Serdeczne gratulacje dla  Martyny i pozostałych uczestników konkursu.

**************************

Internacki konkurs „Ozdoba Choinkowa”

11 grudnia 2020r.

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia sprzyja inwencji twórczej. Udowodniły to nasze uzdolnione plastycznie wychowanki: Martyna Godlewska, Natalia Gabrychowicz, Aleksandra Brygier, Wiktoria Piontek, Roksana Zawadzka. Dziewczęta przygotowały piękne ozdoby świąteczne. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

**************************

Świąteczna kartka - konkurs

9 grudnia 2020r.

Tradycyjnie w internacie został ogłoszony konkurs plastyczny „Świąteczna Kartka”. Młodzież w domu wykonała prace, które zostały przesłane drogą elektroniczną. Kilka z nich przekazano do Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu na konkurs „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą”. Autorkami kartek są: Aleksandra Brygier, Justyna Śliwińska, Weronika Woźniak, Martyna Godlewska.

**************************

Mikołajki

6 grudnia

Coraz bliżej Święta… W internacie już rozbłysło ciepłe, świąteczne światło.
**************************

Andrzejki

30 listopada 2020

Dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. W czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.

**************************

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada to dzień życzliwości i pozdrowień. W internacie dbamy o to, by każdy dzień obfitował w dobre słowa i gesty. W tym roku z okazji tego święta, wzajemne życzenia popłynęły drogą online.

**************************

Dziś piątek 13-ego! Niech Wam się przydarzy coś miłego!

„Trzynastego! Wszystko zdarzyć się może…”

Przesąd mówiący, że piątek trzynastego jest pechowy, spotykany jest przede wszystkim w krajach anglojęzycznych, francuskojęzycznych i portugalskojęzycznych, ale także w wielu krajach Europy Zachodniej, Środkowej, Wschodniej i w krajach skandynawskich. Co ciekawe, istnieje słowo, którym określa się strach przed piątkiem trzynastego - to paraskewidekatriafobia.

**************************
Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2020

"...Ziemio ojczysta, ziemio jasna
,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię - i żyć,
ale nie można owocować."
W. Szymborska
**************************

W oczekiwaniu na lepsze jutro… 

9 listopada 2020

 „Jaki tu spokój…”

Drodzy Wychowankowie, czekamy i tęsknimy.

**************************

Pamiętamy… 

1 listopada 2020

"W Zaduszki" [fragm.]

Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie.
Ale zmarły gdzie indziej mieszka
na wieczne odpoczywanie.

Smutek to jest mrok po zmarłych tu,
ale dla nich są wysokie, jasne światy.
Zapal świeczkę.
Westchnij.
Pacierz zmów.
Odejdź pełen jasności skrzydlatej.

Joanna Kulmowa

**************************

Jesień

"Ostatnie zwiędły kwiaty" [fragm.]

Ostatnie zwiędły kwiaty, zwarzone kasztany
Sieją po szarej drodze liście złotordzawe.
Brunatnym skib kożuchem nakryły się łany
I ziemia żegna krasę swą, jak starość sławę.

Wiatr przegania po polach siwych mgieł tumany,
Zmarłe lato w zmierzch wiozą chmury niełaskawe,
A staw w zwierciedle wody do snu kołysanej
Tę charonową piękna odbija przeprawę.
Leopold Staff

**************************

Dzień Edukacji Narodowej

19 października 2020r. świętowaliśmy w internacie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji młodzież przygotowała występy recytatorskie, muzyczno-wokalne i taneczne. Były też piękne życzenia dla pani kierownik i wychowawców oraz podziękowania i upominki.
**************************

Zajęcia plastyczne w OPP

12 października 2020r.

Kolejne wyjście do Ogniska Pracy Pozaszkolnej zaowocowało pięknymi pracami plastycznymi naszych wychowanków.

**************************

Wernisaż wystawy w OPP

5 października 2020r. grupa młodzieży z internatu uczestniczyła w wernisażu wystawy prac artystycznych uczestników III edycji projektu Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Młodzi w działaniu dla Niepodległej”.

**************************

Dzień Chłopaka

1 października 2020r. nasi chłopcy z okazji swojego święta zostali obdarowani upominkami. Dziewczęta przygotowały także skecz kabaretu Neonówka oraz piosenkę. Zadbały również o odpowiednią oprawę zdjęć.

**************************

Podsumowanie konkursów 

1 października 2020r. zostały podsumowane konkursy: 1. Głosujemy na inicjatywę samorządową – wspieramy osoby niepełnosprawne. 2. Promocja internatu poprzez tworzenie prezentacji multimedialnych – film przedstawiający życie w internacie. 3. Co robisz na kwarantannie? 4. Konkurs fotograficzny „Pachnące zdjęcie”. Konkursowicze otrzymali upominki. Ponadto uczniom klas pierwszych zostały wręczone pamiątkowe otrzęsinkowe zaświadczenia. Wyróżniono także wychowanków, którzy w OPP wykonali prace plastycznie.

**************************

Zajęcia plastyczne w OPP

24 września 2020r. wychowankowie internatu uczestniczyli w zajęciach plastycznych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, podczas których doskonalili umiejętność malowania farbami olejnymi.

**************************

„Odrabianki”

23 września 2020r.

Ważnym punktem dnia w internacie jest nauka własna. To czas ciszy i skupienia, utrwalania wiedzy, wykonywania pracy domowej, czytania książek, wzajemnej pomocy w nauce.

**************************

Spotkanie organizacyjne w OPP

17 września 2020r. wychowankowie internatu uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, podczas którego został omówiony harmonogram spotkań na bieżący rok szkolny.
**************************

Pogadanka ze strażakiem

17 września 2020r. w świetlicy internatu odbył się instruktaż przeciwpożarowy dla uczniów klas pierwszych z udziałem pracownika Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu p. Pawła Wawrockiego.
**************************

Otrzęsinki 2020

14 września 2020r. odbyły się Otrzęsinki klas pierwszych. Spędziliśmy je w zajeździe Maxim w Kisielewie. Po testach sprawności, sprytu i poczucia humoru nasi pierwszacy zostali oficjalnie przyjęci do grona mieszkańców internatu. Wyjątkowo piękna pogoda sprzyjała grom w piłkę i badmintona. Wyjazd zakończyliśmy kolacją serwowaną z grila.  

**************************

Spotkanie z policjantem

9 września 2020r.  gościliśmy policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pana Dariusza Lewandowskiego, który wygłosił pogadankę na temat odpowiedzialności karnej. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie mieszkający pierwszy rok w internacie.

**************************

Wybory Młodzieżowej Rady Internatu

3 września 2020r. społeczność internacka wybrała swoich przedstawicieli na rok szkolny 2020/2021. Przewodniczącą została Agata Ptasik. Na zastępcę przewodniczącej wybrano Rafała Kubińskiego. Rolę skarbnika będzie pełnić Aleksandra Brygier.

**************************

Pachnące zdjęcie

1 września 2020r.

W czasie nauki online wychowanki internatu wykonały fotografie,  które przywołują na myśl piękne zapachy. Nazwaliśmy je „pachnącymi zdjęciami”. Po rozpoczęciu nowego roku szkolnego zaprezentowaliśmy je na gazetce ściennej. Autorkami są: Weronika Woźniak, Aleksandra Brygier i Wiktoria Wesołowska.

**************************

Wakacyjni goście w „Mechaniku”

14-23 sierpnia 2020r.  w murach sierpeckiego „Mechanika" gościły piłkarki ręczne wraz z trenerami z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „CzarniRegimin. Zawodniczki korzystały z bazy noclegowej w internacie, stołówki, z obiektów sportowych szkoły, a po treningach zwiedzały okolicę.

**************************
 

szablony