WWW Szkoły | WWW Biblioteki szkolnej

Internat przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu

ul. Armii Krajowej 8a/1

tel. (024) 275 - 25 - 12

INFORMACJE OGÓLNE

AKTUALNOŚCI

 

 

   Strona główna

Galeria rok szkolny 2015/2016

 

 

**************************  

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

„Jest we mnie lato - wschód i zachód słońca                                              i czerwień maków z zagonu pszenicy                                                        i stado ptaków - klamra spinająca                                                     niebo i ziemię bez szczególnych przyczyn ”                                            W. Jarecki

**************************  

Międzyinternacki konkurs ortograficzny

23 maja 2016r. młodzież z naszego internatu oraz wychowankowie z internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu rywalizowali ze sobą w konkursie ortograficznym. Konkurs odbył się w świetlicy internatu przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu. Celem spotkania było promowanie umiejętności w zakresie zasad ortograficznych oraz  rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Pierwsze miejsce w rywalizacji zajęła Natalia Wasilewska (internat przy ZSCKR), II  miejsce Małgorzata Ozimkiewicz (internat przy ZS nr 1), III miejsce Aneta Szczepkowska (internat przy ZSCKR). Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

**************************  

Pogadanka o odpowiedzialności cywilnej

18 maja 2016r. odbyła się pogadanka z panią Anną Karpińską – przedstawicielem Europejskiego Centrum Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach. Spotkanie poświęcono odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

**************************  

Dzień Otwarty

18 maja 2016r. młodzież ze szkół gimnazjalnych mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną ZS nr 1 w Sierpcu, zwiedzić szkołę i internat. Dzień Otwarty w naszej placówce to zawsze wielkie wydarzenie, które niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem.

**************************  

Rozbudzamy zainteresowanie czytelnictwem

17 maja 2016r. młodzież z naszego internatu gościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rościszewie z przedstawieniem „Książka moim przyjacielem”. W zaproponowanych zajęciach uczestniczyły dzieci z miejscowej szkoły. Między innymi brały udział w konkursach, rozwiązywały zagadki, dobierały rekwizyty do tytułów bajek, układały puzzle oraz chętnie włączały się do rozmowy i tańca z wychowankami internatu.

**************************  

Koncert wiosenny w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

26 kwietnia 2016r. w Centrum Kultury i Sztuki uczestniczyliśmy w koncercie wiosennym zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu. Wykonawcami byli m.in. nasi mieszkańcy: Paulina Fafińska, Katarzyna Kawalec, Mateusz Słomski oraz Dariusz Sulkowski.
**************************  

Zajęcia o bezpieczeństwie w przedszkolu

26 kwietnia 2016r. dziewczęta z internatu poprowadziły zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Studzieńcu. Głównym celem zajęć było kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia, sportowego stylu życia i bezpieczeństwa własnego oraz innych. Dzieci z dużym zaangażowaniem włączyły się we wspólną zabawę i naukę.

**************************  

Liga Badmintona

20 kwietnia 2016r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu odbył się drugi turniej z cyklu Liga Badmintona Kobiet. Organizatorami zawodów są: Uczniowski Klub Sportowy „Serw” przy SP nr 3, Ognisko TKKF „Kubuś”, animator sportu Łukasz Wróblewski. Rozgrywające podzielono na trzy grupy, w ramach których grano systemem każdy z każdym do dwóch zwycięskich setów. Nasze dziewczęta: Karolina Zając, Katarzyna Zając, Julia Obczyńska oraz Andżelika Kaczmarczyk miały okazję sprawdzić się na korcie z wychowawcą.

**************************  

Pogadanka o bezpieczeństwie  

19 kwietnia 2016r. odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu asp. Markiem Biegańskim. Celem pogadanki było przypomnienie zasad bezpieczeństwa oraz uświadomienie mieszkańcom internatu skutków niewłaściwych zachowań, stwarzających zagrożenie dla innych.

**************************  

Konkurs „Portret Maturzysty”

14 kwietnia 2016r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było narysować portret jednej osoby spośród tegorocznych absolwentów. Powstały ciekawe prace. Zwyciężyła Daria Dudek, II miejsce zajęły: Andżelika Kaczmarczyk i Aleksandra Kozłowska, III miejsce Magdalena Malinowska i Paulina Grochocka. Dyplomy i nagrody wręczył dyrektor Zespołu Szkół nr 1 pan Piotr Tyndorf.

**************************  

Konkurs „Portret Jana Pawła II”

14 kwietnia 2016r. zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Portret Jana Pawła II”.  Zwyciężyła Emilia Szymańska, drugie miejsce zajęła Dominika Wesołowska, trzecie Natalia Sikorska. Celem konkursu było m.in. przypomnienie młodzieży o 11 rocznicy śmierci papieża. Dyplomy i nagrody wręczył wicedyrektor ZS nr 1 pan Mariusz Chmielewicz.

**************************  

Rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocna Kartka"

14 kwietnia 2016r.

Tradycyjnie w okolicy Świąt Wielkanocnych w internacie organizujemy konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. W tym roku I miejsce zajęła Ewelina Brzezińska, II równorzędne  miejsce zajęły: Aneta Trojakowska i Paulina Gawęda, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale Katarzynie Zając. Dyplomy i nagrody wręczyła naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia pani Bogusława Lewandowska.

**************************  

Pożegnanie Absolwentów

14 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów z udziałem m.in.
naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia pani Bogusławy Lewandowskiej, dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej pani Renaty Przybyłowskiej, dyrektora Zespołu Szkól nr 1 pana Piotra Tyndorfa, wicedyrektora pana Mariusza Chmielewicza. Tradycyjnie była ciekawa część artystyczna, podziękowania, upominki, nagrody, pamiątkowe dyplomy i życzliwa, rodzinna atmosfera. Listy pochwalne skierowane do rodziców otrzymali: Natalia Kamińska, Przemysław Watkowski, Jabłonowska Anita, Ziółkowska Marta, Ronowicz Karolina, Czyżyk Magdalena, Brzezińska Ewelina, Truszkowska Daria, Osmólska Anita, Matyasik Karolina, Orszak Anna, Bujałkowska Anita, Bartnicka Klaudia. Tytuł Absolwenta 2016 otrzymała Karolina Ronowicz i Przemysław Watkowski.  W trakcie uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w zorganizowanych wcześniej konkursach., m.in. „ Portret Absolwenta”. Wszystkie narysowane postacie zostały przekazane absolwentom. Na zakończenie uroczystości przy dźwiękach piosenki „ Szczęśliwej drogi już czas…” można było wpisać się do kroniki internatu oraz zjeść słodki poczęstunek.

**************************  

Spacerkiem po mieście

4 kwietnia 2016r. był wyjątkowo słonecznym i ciepłym dniem. Wybraliśmy się na długi spacer. Miło nam ogłosić, że sezon jedzenia lodów rozpoczęty, ścieżka wydeptana, kalorie spalone!

**************************  

Via Lucis

31 marca 2016r. uczestniczyliśmy w Drodze Światła, podczas której w 14 stacjach przeżywana była tajemnica Zmartwychwstania Jezusa. Spotkanie rozpoczęło się w kościele klasztornym, po czym procesja przeszła do kościoła farnego, następnie do kościoła szkolnego, gdzie odbyło się nabożeństwo. Tam też przy pomniku Papieża złożono znicze.

**************************  

Kopciuszek w CKiSz

22 marca 2016r. w Centrum Kultury i Sztuki obejrzeliśmy przedstawienie „Kopciuszek”. W role bohaterów baśni wcielili się pedagodzy i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Sierpcu.

**************************  

Zajęcia sportowe

15 marca 2016r. młodzież z internatu spędziła czas na zajęciach rekreacyjno-sportowych. Część osób zagrała w koszykówkę i piłkę nożną na boisku szkolnym. Inni skorzystali ze stołu do tenisa stołowego w internacie. Ruchu nigdy za wiele.

**************************  

Dzień Kobiet

9 marca 2016r. odbyła się uroczystość, której adresatkami były wszystkie panie i dziewczyny z internatu. Chłopcy przygotowali humorystyczny program, ciekawą prezentację multimedialną oraz miłe upominki. O naszej płci pięknej nie zapomniał były wychowanek Paweł Ozóg, który przyjechał z torbą pełną słodkości.

**************************  

Wystawa w Ratuszu

1 marca 2016r.

Wycinanki, kompozycje z muszli i kamieni półszlachetnych, biżuteria, zabawki, malarstwo, hafty, ceramika, porcelana, wyroby plecionkarskie, kompozycje ze słomy, lampiony, latawce – to wszystko można obejrzeć w sierpeckim Ratuszu na wystawie „Barwy smoka za chińskim murem. Sztuka, rzemiosło i folklor Chin”. Widzieliśmy i polecamy! Zgromadzone eksponaty pochodzą ze zbiorów Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej oraz osób prywatnych. Zachwycają różnorodnością form i bogactwem kolorów oraz orientalnym wdziękiem.

**************************  

Nasi wyjątkowi goście

W dniach 21-26 lutego 2016r. w internacie mieszkała młodzież z Indonezji, Indii i Japonii. Sukhneek, Syela i Momoko korzystali także ze stołówki szkolnej, gdzie próbowali naszych tradycyjnych potraw jak gołąbki, czy bigos. W trakcie rozmów dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat kultury krajów, z których pochodzą. Spędzaliśmy czas m.in. w sali gimnastycznej, a także w świetlicy na  wspólnym karaoke.

**************************  

Walentynki

17 lutego 2016r. świętowaliśmy Walentynki – święto nie tylko zakochanych, ale także wszystkich, którzy darzą się sympatią i życzliwością. Przedstawiony program artystyczny był zabawny i jednocześnie bardzo wzruszający. Przy tej okazji rozstrzygnięto plebiscyt na Walentynkę i Walentego 2016. Zostali nimi Natalia Kamińska i Przemek Watkowski, którzy otrzymali pamiątkowe maskotki.

**************************  

Spotkanie z Adrianną Biedrzyńską

16 lutego 2016r. byliśmy w Centrum Kultury i Sztuki na Podwieczorku z Adrianną Biedrzyńską- aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, piosenkarką. Artystka opowiadała ciekawostki z życia prywatnego, jak i zawodowego, a także zaśpiewała kilka piosenek, m.in. „Z woli dusz” z muzyką Piotra Rubika.
**************************  

Bal karnawałowy w przedszkolu

„W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale,

 każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale.”

28 stycznia 2016r. zorganizowaliśmy bal karnawałowy dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 im. Czerwonego Kapturka w Sierpcu. Zabawę swoim tańcem rozpoczęła Myszka Miki. Następnie na bal przybyła Babusia Jagusia oraz wróżki, które przygotowały dla dzieci wiele ciekawych zabaw i konkursów.

**************************  

Ferie w internacie

W murach internatu przez ferie było głośno i gwarno. A to za sprawą gości – sportowców z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ochota  oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Atena z Warszawy. Od 29 stycznia do 5 lutego gościliśmy chłopców trenujących piłkę koszykową .Od 1 lutego do 12 lutego chłopców i dziewczęta trenujących dyscyplinę sportową - pływanie. Od 8 lutego do 13 lutego dziewczyny trenujące piłkę siatkową. Między treningami uczestnicy obozów korzystali z posiłków w stołówce szkolnej. Dodatkowo w czasie ferii zimowych z obiadów korzystali od 8 lutego do 12 lutego dzieci z półkolonii z Zarządu Osiedla nr 4 w Sierpcu. Od 10 lutego do 12 lutego harcerze z powiatu sierpeckiego. Cieszymy się, że placówka przyjmuje ciekawych ludzi. Integrujemy się, dzielimy doświadczeniami. Tego typu przedsięwzięcia pozwalają promować miasto, powiat w Polsce, ale przede wszystkim pozwalają na pozyskanie dodatkowych środków, dzięki którym mieszkająca na co dzień w naszym internacie młodzież z sierpeckich szkół średnich ma zapewnione godziwe warunki. Zabezpieczone podstawowe potrzeby i bezpieczeństwo.

**************************  

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

20 stycznia 2016r.

Z okazji 71. rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej, w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wykonano utwory patriotyczne, ale także światowe standardy operetki. Organizatorem koncertu było CKiSz oraz Burmistrz Miasta Sierpc.

**************************  

Konkurs „Dopalacze”

19 stycznia 2016r. zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Dopalacze”. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu. Prace wykonały: wykonały: Natalia Sikorska, Aleksandra Józwiak, Joanna Miecznikowska, Dominika Wesołowska, Emilia Szymańska, Andżelika Kaczmarczyk, Aleksandra Kozłowska, Ewelina Ronowicz. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Sikorska, II równorzędne miejsca zajęły: Joanna Miecznikowska i Aleksandra Józwiak, III miejsce zajęły: Emilia Szymańska i Dominika Wesołowska. Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia.

**************************  

Niezawodne jeziórka

7 stycznia 2016r.

Mimo, a może dzięki sporemu mrozowi nasz spacer należy zaliczyć do udanych. Niecodziennie przecież można wejść na taflę lodu na sierpeckich jeziórkach i popatrzeć na okolice z nieco innej perspektywy. Przyjemna aura, miłe towarzystwo, świeże powietrze, dobre nastawienie, trochę ruchu fizycznego… i stres nagromadzony w ciągu dnia idzie w niepamięć.

**************************  

W dzień Bożego Narodzenia…

16 grudnia 2015r. w sali gimnastycznej odbyła się internacka wigilia. Wśród zaproszonych gości byli: pani Bogusława Lewandowska – naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, pan Piotr Tyndorf – dyrektor ZS nr 1, pan Mariusz Chmielewicz – wicedyrektor ZS nr 1, pani Renata Przybyłowska – dyrektor OPP, wychowawcy klas. Goście otrzymali przygotowane wcześniej upominkowe bombki. Po jasełkach wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej wieczerzy. W związku z tym, iż wychowawczyni pani Ilona Szmyt po raz ostatni zasiadła do naszego wigilijnego stołu, otrzymała od pani kierownik Anny Chmielewicz podziękowania i życzenia powodzenia w nowej pracy. Pani kierownik podziękowała także panu Mirosławowi Pikulskiemu za pomoc przy kupnie i montażu nowego sprzętu meblowego w internacie. Na koniec przy dźwiękach kolęd młodzież obdarowała się mikołajkowymi upominkami.

**************************  

Przygotowania do wigilii

8 grudnia 2015r.

Jak co roku przed internacką wigilią mamy sporo do zrobienia. Zaproszenia, stroiki, które się pojawią na wigilijnym stole, główna dekoracja, stroje dla występujących, ćwiczenie kolęd, próby programu artystycznego, a także upominki dla gości - własnoręcznie przygotowane bombki. Nikt jednak nie narzeka, bo to piękny czas, który zbliża nas do siebie.

**************************  

Odwiedziny myszki Miki i Mikołaja

7 grudnia 2015r. ku zaskoczeniu wychowanków internatu w placówce pojawili się niecodzienni goście. Myszka Miki i Mikołaj zwiedzili wszystkie pokoje i chętnie pozowali do zdjęć. Dzięki temu ponury, deszczowy dzień niespodziewanie zakończył się miłym akcentem.

**************************  

Konkurs „Ozdoba Choinkowa”

6 grudnia 2015r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu  rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Ozdoba Choinkowa”. Prace przygotowały: Ewelina Brzezińska, Emilia Szymańska, Dominika Wesołowska i Ewelina Ronowicz.

**************************  

Zakończenie turnieju warcabowego

3 grudnia 2015r. w świetlicy internatu zakończyły się zmagania uczestników II Warcabowego Grand Prix Sierpca. Po raz czwarty do plansz zasiadły wychowanki internatu. Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Ronowicz, trzecie Natalia Ręczkowska, piąte Aleksandra Liszewska. Głównym organizatorem zawodów było Ognisko TKKF „Kubuś”.

**************************  

Podwieczorek z Markiem Piekarczykiem

1 grudnia 2015r. młodzież internacka uczestniczyła w podwieczorku z Markiem Piekarczykiem liderem legendarnego zespołu TSA, a także trenerem w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”.

**************************  

Z dobrą wróżbą w Powiatowym Domu Dzieci w Szczutowie

30 listopada 2015r. odwiedziliśmy dzieci z PDD w Szczutowie. Zorganizowaliśmy dla nich wieczór andrzejkowy. Po wróżbach były słodkie upominki i wspólne zabawy, a przy tym dużo śmiechu. Dodatkowo wspólnie pośpiewaliśmy. Wierzymy, że znów się spotkamy i miło spędzimy razem czas.

**************************  

Jubileusz OPP

27 listopada 2015r. w CKiSz odbyła się jubileuszowa uroczystość z okazji 40-lecia Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Jedną z atrakcji był występ wychowanek internatu, które zaprezentowały taniec Kankan.

**************************  

Spotkanie Andrzejkowe u seniorów

26 listopada 2015r. udaliśmy się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie. Zaprezentowaliśmy tam program andrzejkowy. Dziewczęta w ciekawych przebraniach zachęcały pensjonariuszy do wróżenia, następnie włączyły się do zabawy tanecznej. Oprócz naszych dziewcząt wystąpili seniorzy z Sierpca, a na koniec wszyscy otrzymali słodkie upominki od przedstawicieli fundacji „Mocni mocą nadziei”.

**************************  

Zwolnieni z teorii…

23 listopada 2015r.

Spotkanie z przedstawicielami projektu „Zwolnieni z teorii” miało na celu zachęcenie młodzieży z naszego internatu do zarządzania zmianami społecznymi. Tego rodzaju przedsięwzięcie daje uczniom szansę na zdobycie profesjonalnego certyfikatu z zarządzania, a tym samym w przyszłości wzmocnienie swojej pozycji na rynku.

**************************  

Mamy laureatkę konkursu fotograficznego!

20 listopada 2015r. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w skansenie. Uczymy się dostrzegać piękno przyrody”, do którego zostały zgłoszone wychowanki internatu Dominika Wesołowska i Ewelina Ronowicz. Pierwsze miejsce w kategorii przyroda zajęła Dominika Wesołowska. Jesteśmy dumni i gratulujemy dziewczętom przepięknych fotografii.

**************************  

Wystawa w Bibliotece Miejskiej

18 listopada 2015r. zwiedziliśmy wystawę pt. „Sierpc w fotografii 1918-1939”. Podziwialiśmy zdjęcia m.in. ze zbiorów Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca, a także publikacje książkowe z okresu międzywojennego.

**************************  

Pokaz udzielania pierwszej pomocy

17 listopada 2015r. w internacie odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Pod okiem wykwalifikowanego ratownika pana Marcina Zaborowskiego, pracującego w sierpeckim oddziale Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, wychowankowie uczyli się odpowiedniego podejścia do osoby nieprzytomnej, oceny jej stanu zdrowia, wzywania pomocy oraz wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej według aktualnych wytycznych.
**************************  

Animaloterapia-pogadanka

9 listopada 2015r. gościliśmy w internacie psychologa panią Annę Piotrowską, która opowiedziała o psychologicznych i terapeutycznych korzyściach płynących  z towarzystwa zwierząt w naszym życiu, głównie psów (dogoterapia) i kotów (felinoterapia).

**************************  

Halloween

29 października 2015r.

Święto Halloween potraktowaliśmy jako okazję do wspólnej zabawy. Świetlica na chwilę zamieniła się w tajemniczą komnatę pełną czarownic, wampirów i duchów. W takiej scenerii powstały mumie, wyławiano jabłka bez użycia rąk, przedzierano się przez bagno, dwie drużyny czarownic prześcigały się w jedzeniu czekolady a dla śmiałków przygotowano czarodziejskie pudełka m.in. z gałkami ocznymi, wnętrznościami wampira i zdechłymi karaluchami. Wszyscy wychowankowie otrzymali symboliczne upominki. Przy okazji rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą dynię. Uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

**************************  

Wybory Młodzieżowej Rady Internatu

27 października 2015r. młodzież internacka wybrała swoich przedstawicieli na rok szkolny 2015/2016. Przewodniczącym został Przemysław Watkowski, zastępcą Aleksandra Jackowska. Gratulujemy!

**************************  

Warsztaty gier planszowych

26 października 2015r. odbyły się warsztaty szkoleniowe prowadzone przez grupę młodzieżową Youth Intergration przy wsparciu fundacji Edu-Inicjatywa. W zajęciach wzięło udział 15 osób. Młodzież poznała zasady kilku gier. Celem zajęć było ćwiczenie koncentracji i  rozwijanie umiejętności logicznego myślenia.

**************************  

Dopalaczom mówimy stop - konferencja

26 października 2015r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mjra H. Sucharskiego wzięliśmy udział w konferencji, której tematem były dopalacze - zjawisko, uwarunkowania, rozpoznawanie zachowań. Konferencja odbyła się z udziałem przedstawicieli m.in. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Komendy Powiatowej Policji, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sierpcu.

**************************  

Turniej warcabowy

22 października 2015 r. odbył się trzeci turniej z cyklu II Warcabowego Grand Prix Sierpca. Organizatorami zawodów są Ognisko TKKF „Kubuś”, Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS oraz nasz Internat przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu. Honorowy patronat objął starosta sierpecki Jan Laskowski. Wychowankowie internatu, którzy wzięli udział w rozgrywkach to: Ewelina Ronowicz (II miejsce), Natalia Ręczkowska (III miejsce), Natalia Sikorska, Jakub Raczkiewicz, Paweł Witkowski i Maciej Kowalewski.

**************************  

Dzień Edukacji Narodowej

21 października 2015r. obchodziliśmy w internacie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Młodzież przygotowała ciekawy program artystyczny. Wychowankowie uroczyście podziękowali pani kierownik i wychowawczyniom za ich zaangażowanie w codzienną pracę, złożyli życzenia i wręczyli kwiaty.

**************************  

Dopalacze – pogadanka

8 października 2015r.

„Dopalacze kradną życie” – to hasło przewodnie na rok szkolny 2015/2016. W związku z tym w internacie odbyła się pogadanka, na którą została zaproszona pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu pani Jolanta Węglarz, która przekazała młodzieży fachową wiedzę na temat używek zwanych dopalaczami.

**************************  

Dyskretny Urok Buduaru - wystawa

7 października 2015r. byliśmy w Ratuszu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Zwiedziliśmy wystawę „Dyskretny urok buduaru.  Kobieca moda od XIX w. do l. 30. XX w. ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku”  Na wystawie zaprezentowanych zostało około 400 eksponatów, na które składa się kobieca moda, z okresu od końca XVIII w. aż po lata 30. XX w. oraz uzupełniające ją meble, malarstwo i rzemiosło artystyczne.

**************************  

Prezentacje Chopinowskie

6 października 2015r. w Centrum Kultury i Sztuki wychowankowie internatu wysłuchali koncertu w wykonaniu uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

**************************  

Pogadanka ze strażakiem

6 października 2015r. odbyło się spotkanie z kpt. Wojciechem Witkowskim z Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Pogadanka dotyczyła przepisów przeciwpożarowych, zasad jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
**************************  

Dzień Chłopaka

1 października 2015r. w internacie uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Nasi panowie wysłuchali trafnie dobranych dedykacji muzycznych, obejrzeli występ kabaretowy w wykonaniu dziewczyn, otrzymali upominki i mogli się uwiecznić na fotografii pod bajkowymi postaciami Bolka lub Lolka. Na koniec wszyscy zatańczyli grupowy taniec.

**************************  

Spotkanie z policjantem

22 września 2015r. odbyła się pogadanka z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji st. asp. Markiem Biegańskim. Spotkanie poświęcono wykroczeniom wśród młodzieży i ich następstwom. Ponadto młodzież zadawała pytania dotyczące codziennej pracy policjanta.

**************************  

Otrzęsiny

21 września 2015r. to dzień, którego pierwszacy długo nie zapomną. Starsze koleżanki i koledzy przygotowali dla nich moc atrakcji w postaci ciekawych konkursów i zadań. M.in.: łamanie szyfru, picie mleka, lepienie kotów z plasteliny, taniec połamaniec oraz wiele innych form aktywności. Wybrano króla i królową kotów.  Zostali nimi: Karolina Zając i Maciek Bielicki. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i koszulki.

**************************  

Taniec z Gwiazdami

18 września 2015r.

Młodzież z internatu uczestniczyła w nagraniu do popularnego programu telewizyjnego „Taniec z Gwiazdami” w ATM Studio. Przy okazji udało się spotkać z kilkoma znanymi osobami i na żywo wysłuchać piosenki w wykonaniu zespołu Enej.

**************************  

Zajęcia integracyjne

15 września 2015r odbyły się zajęcia integracyjne dla młodzieży z klas pierwszych. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w zabawach i grach grupowych, które stworzyły okazję do bliższego poznania i zbudowania wzajemnych relacji.

**************************  

W drodze do Skępego…

7 września 2015r. część grupy wychowanków internatu uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do sanktuarium w Skępem. Mimo, iż pogoda nie dopisała nasi pielgrzymi wrócili zadowoleni, że udało się dotrzeć do celu z własnymi intencjami.

**************************  
 

szablony