|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
************************** |
|
 |
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
18 maja 2026r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny
"Wiosenny Sierpc". Zwycięzcy za swoje piękne prace otrzymali
dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci słuchawek bezprzewodowych.
Gratulujemy! |
|
************************** |
|
 |
Kino
14 maja 2026r.
Czwartkowy wieczór spędziliśmy w kinie. Obejrzeliśmy film Lee
Cronina "Mumia". |
|
************************** |
|
 |
Wystawa "Ptaki"
27 kwietnia 2026r. mieliśmy przyjemność oglądać wystawę pana
Sławka Tarkowskiego "Ptaki", która znajduje się w Centrum
Kultury i Sztuki. Fotografie zachwycają pięknem natury. |
|
************************** |
|
 |
Wiosenny spacer
20 kwietnia 2026r.
Spacer w promieniach wiosennego słońca to zawsze świetny pomysł.
Jeśli dodamy do tego lubiących ze sobą przebywać ludzi, dobry
humor i miłe dla oka widoki... Nic dodać, nic ująć. |
|
************************** |
|
 |
Wiosenne warsztaty plastyczne
26 marca 2026r. w świetlicy internatu odbyły się wiosenne
warsztaty plastyczne, które poprowadziła Pani Maria Jagodzińska
z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Dziewczęta wykonały
ręcznie zdobione magnesy i palmę wielkanocną. |
|
************************** |
|
 |
Do zobaczenia Internacie mój... -Pożegnanie Absolwentów
24 marca 2026r. uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych
Absolwentów. Spotkanie przebiegło w atmosferze wspomnień i
planów na przyszłość. Po części artystycznej przygotowanej przez
młodszych wychowanków Pani Kierownik wręczyła wszystkim
Maturzystom upominki a osoby wyróżniające się aktywnością i
wzorową postawą otrzymały dodatkowe prezenty oraz listy
pochwalne dla rodziców. Na koniec wszyscy skosztowali
przygotowanego na tę okazję tortu. |
|
************************** |
|
 |
Dzień Kobiet
11 marca 2026r. w internacie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Dzięki
przygotowanemu programowi artystycznemu i inwencji twórczej
Chłopców wszystkie internackie Kobiety poczuły się ważne i
docenione. |
|
************************** |
|
 |
Szkliwienie prac
9 marca 2026r. odbył się drugi etap prac ceramicznych w Pracowni
Artystyczno-Ceramicznej "WB" w Sierpcu. Nasze wytwory zostały
ożywione pięknymi kolorami i połyskiem. |
|
************************** |
|
 |
Mecz towarzyski
25 lutego 2026r. w hali ZS nr 1 odbył się kolejny mecz piłki
nożnej z kolegami z internatu przy ZSCKR w Studzieńcu.
Dziękujemy za sportowe spotkanie oraz piękną koleżeńską
rywalizację. Dziękujemy Panu Mariuszowi Żmijewskiemu za
sędziowskie wsparcie. |
|
************************** |
|
 |
Ceramika
23 lutego 2026r. odwiedziliśmy Pracownię Ceramiczno -
Artystyczną. Podczas kreatywnych zajęć każdy mógł stworzyć swój
wyrób ceramiczny. Zajęcia obfitowały w fantastyczne pomysły.
Wkrótce kolejny etap - szkliwienie.
|
|
************************** |
|
 |
Łyżwy
17 lutego 2026r.
Kolejny raz wybraliśmy się na lodowisko. |
|
************************** |
|
 |
Gry, gry, gry....
12 lutego 2026r.
My znowu gramy. Miły wieczór w miłym towarzystwie. |
|
************************** |
|
 |
Wystawa
12 lutego 2026r. wybraliśmy się do Sierpeckiego Ratusza.
Obejrzeliśmy tam ciekawą wystawę zatytułowaną "Ceramika - ukryte
skarby ze zbiorów Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu". |
|
************************** |
|
 |
Walentynki
11 lutego 2026r. w miłej i radosnej atmosferze świętowaliśmy w
internacie Walentynki. Była to doskonała okazja do dobrej
zabawy. |
|
************************** |
|
 |
Gramy
10 lutego 2026r.
Co można robić w długi zimowy wieczór w internacie? Pograć w coś
z przyjaciółmi. Dziś powodzenie ma Twister. |
|
************************** |
|
 |
Lodowisko
10 lutego 2026r.
Póki aura sprzyja kolejny raz korzystamy z lodowiska przy
Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. |
|
************************** |
|
 |
Gry w świetlicy
5 lutego 2026r. wieczór upłynął nam pod znakiem gier: Ego, Jenga,
Scriba, Uno, Twister a także Mafia. |
|
************************** |
|
 |
Wieczorny spacer
4 lutego 2026r. mimo siarczystego mrozu wybraliśmy się na krótki
wieczorny, ale bardzo energetyczny spacer ulicami miasta. |
|
************************** |
|
 |
Basen
3 lutego 2026r.
Po powrocie z lodowiska skorzystaliśmy z basenu. To był dzień
pełen ruchu i wrażeń. |
|
************************** |
|
 |
Łyżwy
3 lutego 2026r.
My znów na łyżwach. Było super! |
|
************************** |
|
 |
Walentynkowe głosowanie
2 lutego 2026r.
Wkrótce Walentynki. Tradycyjnie przez tym świętem w internacie
odbyło się głosowanie na najsympatyczniejszą internacką parę.
Niebawem poznamy wyniki. |
|
************************** |
|
 |
Gry w świetlicy
15 stycznia 2026r. w ostatni wieczór przed feriami spotkaliśmy
się w świetlicy by pograć w gry towarzyskie. |
|
************************** |
|
 |
Łyżwy
12 grudnia 2026r. skorzystaliśmy z lodowiska przy Miejskim
Ośrodku Sportu i Rekreacji. Mieliśmy niezłą frajdę z jazdy na
łyżwach a przy okazji zostały spalone poświąteczne kalorie. |
|
************************** |
|
 |
Wigilia
17 grudnia 2025r. odbyła się nasza internacka wigilia. Młodzież
prezentując program artystyczny przypomniała co w tym wyjątkowym
czasie Świąt Bożego Narodzenia jest najważniejsze. Podczas
uroczystości wyróżniono osoby, które wzięły udział w konkursach.
Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. |
|
************************** |
|
 |
Przedświąteczne warsztaty
11 grudnia 2025r. odbyły się zajęcia, które poprowadziła pani
Anna Głodkowska. Pod jej bacznym okiem powstały skrzaty i
aniołki, które ozdobią tegoroczne choinki. Dziękujemy za ciekawe
pomysły i miło spędzony czas. |
|
************************** |
|
 |
Mikołajki
8 grudnia 2025r. w naszym internacie świętowaliśmy Mikołajki. Z
tej okazji młodzież otrzymała upominki m.in. bony podarunkowe i
słodkości a odśpiewane kolędy wprowadziły wszystkich w
świąteczny nastrój.
|
|
************************** |
|
 |
Mecz w Studzieńcu
1 grudnia 2025r. zagraliśmy mecz towarzyski z mieszkańcami
internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w
Studzieńcu. Dziękujemy za miłe sportowe spotkanie.
|
|
************************** |
|
 |
Andrzejki
"Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego."
"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze."
"Której but na progu stanie - pierwsza panna na wydanie". |
|
************************** |
|
 |
Sukcesy wychowanek w konkursie plastycznym OPP
28 listopada 2025r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbyła sie gala
wręczenia nagród w Regionalnym Konkursie "Wiara, nadzieja,
miłość... a z nich najważniejsza jest...", w którym wzięła
udział młodzież z internatu. Cztery osoby otrzymały dyplomy i
upominki za zajęcie II i III miejsca. Gratulacje! |
|
************************** |
|
 |
Folkowo odlotowo
25 listopada 2025r. w Centrum Kultury i Sztuki mieliśmy okazję
podziwiać artystów z Teatru Muzycznego "Voice" z Płocka, którzy
przygotowali wspaniałe barwne widowisko pt. "Dźwięki, które
budują przyszłość". |
|
************************** |
|
 |
Spotkanie z przedstawicielami policji
17 listopada 2025r. odbyła się pogadanka na temat
wykroczeń wśród młodzieży. Spotkanie poprowadzili
funkcjonariusze policji pan Marek Biegański i pani Magdalena
Kowalska. |
|
************************** |
|
 |
Warsztaty zdobienia świec
4 listopada 2025r. grupa młodzieży z internatu wzięła
udział w warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w
Sierpcu. Zajęcia poświęcone były technice decoupage. Uczestnicy
własnoręcznie ozdobili świece, tworząc niepowtarzalne dekoracje. |
|
************************** |
|
 |
Pamiętamy
31 października 2025r. |
|
************************** |
|
 |
Las w słoiku
30 października 2025r. w internackiej świetlicy odbyły się
jesienne ekologiczne warsztaty "Las w słoiku". Uczestniczki
uczyły się dobierania roślin, tworzenia warstw podłoża, sadzenia
i dekorowania swojego lasu. Większość powstałych prac ozdobiła
internackie parapety. |
|
************************** |
|
 |
Praktyki w Hiszpanii
Nasi wychowankowie na praktykach w Hiszpanii łączą przyjemne z
pożytecznym. Po powrocie na pewno będzie o czym opowiadać. |
|
************************** |
|
 |
Dzień Edukacji Narodowej
21 października 2025r. świętowaliśmy w internacie Dzień Edukacji
Narodowej. Z tej okazji młodzież zaprosiła wszystkich na
"Kursokonferencję Edukacyjną". Kurs świadomej relaksacji
poprowadził sam Mistrz Jogi Sadu Babol o Babol. Program rozbawił
i wzruszył do łez. Były także piękne podziękowania i życzenia
dla Pani kierownik oraz Pań wychowawczyń. |
|
************************** |
|
 |
I Turniej Boccia
16 października 2025r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 odbył
się
I Turniej Boccia, w którym wzięli udział wychowankowie
internatu. Organizatorem wydarzenia było sierpeckie
Stowarzyszenie "Szansa na Życie". Drużyna internacka zajęła
zaszczytne I miejsce. |
|
************************** |
|
 |
Zajęcia plastyczne
9 października 2025r. w ramach Światowego Dnia Zdrowia
Psychicznego w świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne z Panią
Marią Jagodzińską. Spotkanie dało przestrzeń do wspólnego
spędzenia czasu, bycia blisko drugiej osoby, wyzwolenia
ekspresji twórczej. |
|
************************** |
|
 |
Konkurs wiedzy o Sierpcu
Młodzież internatu wzięła udział w konkursie wiedzy o Sierpcu.
Test okazał się świetną okazją do sprawdzenia zdobytej wiedzy
podczas zwiedzania Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.
Gratulacje dla zwycięzców. |
|
************************** |
|
 |
Dzień Chłopaka
3 października 2025r.
Ten dzień należał do naszych chłopaków z internatu. Każdy z nich
tego dnia poczuł się wyjątkowo. Panowie, życzymy Wam, żebyście
całym rokiem czuli się doceniani i kochani. |
|
************************** |
|
 |
Pływamy
2 października 2025r.
Cotygodniowe zajęcia na Krytej Pływalni cieszą się niesłabnącym
powodzeniem. To świetny relaks po dniu wypełnionym obowiązkami. |
|
************************** |
|
 |
Zajęcia z Bocci
25 września 2025r.
Wspólnie z członkami Sierpeckiego Stowarzyszenia "Szansa na
Życie" rozpoczęliśmy na hali sportowej cotygodniowe zajęcia z
Bocci. |
|
************************** |
|
 |
Mecz w Płocku
17 września 2025r. w Orlen Arenie po raz kolejny w licznym
składzie dołączyliśmy do grona kibiców piłkarzy Orlen Wisły
Płock w meczu piłki ręcznej w rozgrywkach Ligi Mistrzów z PPD
Zagreb. Wszystkim udzieliła się niesamowita atmosfera sportowa. |
|
************************** |
|
 |
Otrzęsinki
Tegoroczne otrzęsinki klas pierwszych odbyły się w plenerze.
Gościliśmy w Paintball Studzieniec. Tradycyjnie pierwszacy
zostali poddani wielu próbom. Było mnóstwo dobrej zabawy i
odrobina szaleństwa a na koniec zasiedliśmy do wspólnego
posiłku przy ognisku. |
|
************************** |
|
 |
Zabawy integracyjne
17 września 2025r.
Wychowankowie mieszkający pierwszy rok w internacie
uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Spotkaniu towarzyszyła
dobra zabawa i mnóstwo śmiechu. |
|
************************** |
|
 |
Zwiedzanie dworca
16 września 2025r. zwiedziliśmy zrewitalizowany budynek dworca
kolejowego w Sierpcu. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat
zwiedzanego obiektu. |
|
************************** |
|
 |
Narodowe Czytanie
Młodzież internatu włączyła się w XIV edycję Narodowego Czytania
w powiecie sierpeckim. Tegoroczna edycja przybliżyła nam
twórczość Jana Kochanowskiego. Spotkanie stało się okazją do
wspólnego obcowania z literaturą oraz promowania kultury
czytelniczej wśród młodzieży. Była to wspólna inicjatywa
biblioteki szkolnej i naszej internackiej społeczności. |
|
************************** |
|
 |
Witamy w Nowym Roku Szkolnym 2025/2026!!!
To będzie dobry rok! |
|
************************** |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|